Type to search

Rondo na skrzyżowaniu Płaskowickiej i Stryjeńskich

Podziel się

Wykonawca obwodnicy zamknie tymczasową jezdnię w ciągu ul. Stryjeńskich, którą kierowcy omijali plac budowy, i uruchomi rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. Prace w rejonie skrzyżowania będą jeszcze kontynuowane, ale kierowcy będą mogli już korzystać ze wszystkich relacji do skrętu. Zwężone o jednego pasa ruchu będą wloty na rondo ulic Stryjeńskich i Dereniowej. Ruch pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony na wschodnią stronę ronda.  

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl

Tramwajarze na Skierniewickiej

W niedzielę, 24 maja tramwajarze będą naprawiali podbudowę torowiska na ul. Skierniewickiej przy skrzyżowaniu z ul. Siedmiogrodzką. Z tego powodu, przez cały dzień,  tramwaje nie będą kursowały ul. Skierniewicką na odcinku od ul. Siedmiogrodzkiej do ul. M. Kasprzaka. W tym czasie składy linii 10 będą jeździły objazdem ul. Wolską i al. „Solidarności” i dalej al. Jana Pawła II. Zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 11.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.