Type to search

Spacer „W koronach miasta”

Podziel się

Warszawianki i warszawiacy podczas akcji „W koronach miasta” zgłębią swoją wiedzę o drzewach i ich szczególnych właściwościach. Specjaliści opowiedzą, jak roślinność wpływa na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę, a przede wszystkim na jakość życia mieszkańców stolicy – ludzi i zwierząt. W tematach projektu znajdą się też metody pielęgnacji drzew oraz możliwości ratowania starych lub chorych egzemplarzy. Miejscy ogrodnicy podpowiedzą też, jak warszawianki i warszawiacy mogą na co dzień wspierać drzewa w prawidłowym rozwoju. 

Nowy projekt edukacyjny „W koronach miasta” rozpocznie się od spacerów edukacyjnych z udziałem ekspertów. Pierwsze spotkanie dla warszawiaków odbędzie się nad Wisłą w niedzielę, 17 listopada (przy wiadukcie drogi 801, okolice przystanku Sierakowskiego 02). Profesor Jacek Borowski oprowadzi uczestników po łęgach nadwiślańskich i powie, dlaczego są tak cenne dla warszawskiego ekosystemu. Po wycieczce będzie można porozmawiać z ekspertem i warszawskimi ogrodnikami oraz rozgrzać się gorącymi napojami. Wstęp wolny, obowiązują zapisy w formularzu online.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na inaugurację projektu w czwartek, 14 listopada, o godz. 11.00. Specjalny spacer nad Wisłą rozpocznie się przy wiadukcie drogi 801, okolice przystanku Sierakowskiego 02 i będzie trwał ok. 45 min.

Już wkrótce na fanpage’u Zieleń Warszawska pojawią się krótkie filmy edukacyjne z ciekawostkami o drzewach. Projekt „W koronach miasta” prowadzą miejscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy wraz z Akademią Dzikiej Ochoty. Szczegóły dostępne są tutaj.