Type to search

Warszawa Powązki – nowy przystanek dla pociągów SKM i KM

Podziel się

Warszawa Powązki – nowy przystanek dla pociągów SKM i KM

Warszawa Powązki – nowy przystanek dla pociągów SKM i KM

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej od 4 listopada, a Kolei Mazowieckich od 1 listopada będą zatrzymywały się na nowym przystanku kolejowym Warszawa Powązki. Mieszkańcy Żoliborza Artystycznego i nowych osiedli przy ul. L. Rydygiera będą mogli w trzy minuty dojechać do Warszawy Gdańskiej i pierwszej linii metra.

W najbliższy piątek, 1 listopada zostanie oddany do użytku nowy przystanek kolejowy Warszawa Powązki. Znajduje się on pomiędzy stacjami Warszawa Koło i Warszawa Gdańska, w sąsiedztwie wiaduktu ul. Powązkowskiej. Na przystanku będą zatrzymywały się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S9 i Kolei Mazowieckich linii R90 i RE90. W dni powszednie pociągi obu przewoźników będą zapewniały około 30-minutową częstotliwość.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy Żoliborza Artystycznego i nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych przy ul. L. Rydygiera zyskają szybkie połączenie ze stacją metra Dworzec Gdański i stacją kolejową Warszawa Gdańska. Pociągi będą pokonywały odcinek Warszawa Powązki – Warszawa Gdańska w około trzy minuty.

Dodatkowo pasażerowie SKM i KM będą mogli przesiąść się przy przystanku kolejowym Warszawa Powązki do autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego jadących w kierunku Traktu Królewskiego i Wilanowa oraz Bielan. Planowana jest także zmiana obecnej nazwy przystanków autobusowych Duchnicka na PKP Powązki. 

Rozkład jazy pociągów SKM jest dostępny tutaj, a wspólny rozkład pociągów SKM i KM można sprawdzić na stronie www.portalpasazera.pl

opublikowano 28 października 2019r.