Type to search

Warszawska Karta Miejska z selfie

Podziel się

Warszawska Karta Miejska z selfie

Warszawska Karta Miejska z selfie

Warszawską Kartę Miejską można teraz wyrobić w kilka minut. Fotografię potrzebną do karty można zrobić telefonem w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził usługę wyrobienia Warszawskiej Karty Miejskiej w Punkcie Obsługi Pasażerów bez konieczności dostarczania fotografii w formie papierowej. Wystarczy przyjść do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów, zrobić sobie selfie lub skorzystać ze zdjęcia zapisanego w telefonie.

Podczas wizyty w POP kartę można teraz wyrobić bardzo prosto – trzeba wejść na stronę https://foto.wtp.waw.pl lub zeskanować kod QR dostępny w okienku kasowym. Następnie wybrać zdjęcie z galerii w telefonie, zapoznać się z klauzulą informacyjną, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wysłać. Na ekranie telefonu pojawi się jednorazowy indywidualny kod, który należy podać pracownikowi POP-u. Chwila moment i Warszawska Karta Miejska będzie gotowa.

Warto jednak pamiętać, żeby nie wysyłać selfie z wieczoru panieńskiego koleżanki sprzed dwóch lat, ale zdjęcie zrobione w ciągu ostatnich szczęściu miesięcy, na jednolitym jasnym tle. Na fotografii powinna znajdować się wyraźna twarz, w ujęciu od czubka głowy do linii ramion. Ważne, by nie robić zdjęcia z nakryciem na głowie, okularami z ciemnymi szkłami na nosie i włosami zasłaniającymi twarz. Trzeba też pamiętać o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Zdjęcie zostanie usunięte z systemu po wydaniu karty.

Warszawska Karta Miejska jest nośnikiem biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. W przypadku osób, które mieszkają i rozliczają podatki w Warszawie i dopełnią określonych formalności, może także stać się Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka. Wówczas uprawnia do korzystania ze zniżek na Warszawski Transport Publiczny a także m.in. bilety do kin, teatrów i ośrodków sportowych. Szczegółowe informacje o zasadach wyrabiania Warszawskiej Karty Miejskiej są dostępne tutaj, a pełną listę instytucji honorujących kartę można znaleźć tutaj.

Warszawską Kartę Miejską można wyrobić przez internet. Wystarczy wejść na stronę https://personalizacja.ztm.waw.pl i złożyć wniosek on-line. W takim przypadku maksymalny czas oczekiwania na kartę wynosi cztery dni (karta jest do odbioru w POP-ie). Drugi sposób to wizyta w Punkcie Obsługi Pasażerów.

opublikowano 27 sierpnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 27 sierpnia 2019r.