Type to search

Zarejestruj się na szczepienie w warszawskim puncie szczepień powszechnych

Podziel się

– Bardzo się cieszę, że rozwijamy sieć warszawskich punktów szczepień przeciw COVID-19. Co ważne nowo tworzone miejsca szczepień powszechnych dołączą do ponad 60 punktów szczepień, które działają już w miejskich przychodniach. Jesteśmy przygotowani, aby szczepić tysiące osób dziennie mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, i dodaje: – Drodzy warszawiacy zachęcam abyście szczepili się w warszawskich punktach szczepień. Mamy tam świetnie wykwalikowany personel, a cały proces odbywa się bardzo sprawnie. Szczepienia są ważne dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i to również jedyna szansa na powrót do normalnego życia, za którym wszyscy tęsknimy.

Największy z warszawskich punktów szczepień powszechnych zostanie uruchomiony na stadionie Legii, gdzie planowane są szczepienia od 3 do 5 tys. osób dziennie. Pozostałe punkty będą działały:

– w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21;

– w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25;

– w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a).

Łącznie w czterech nowo tworzonych punktach szczepień powszechnych będziemy szczepić nawet 60 tys. tygodniowo, o ile oczywiście nie ograniczy nas dostępność szczepionek – informuje prezydent Trzaskowski.

Miejski portal informacyjny warszawaszczepi.pl

W ramach przygotowań do programu szczepień powszechnych miasto uruchomiło stronę warszawaszczepi.pl. Pod tym adresem znajdują się informacje jak zarejestrować się na szczepienie w warszawskich punktach szczepień oraz bezpośredni link do automatycznej rejestracji.

Na stronie warszawaszczepi.pl znajduje się również szczegóły wykaz wszystkich warszawskich punktów szczepień przeciw COVID-19.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Na szczepienie przeciw COVID-19 można się rejestrować według rządowego harmonogramu szczepień, który obecnie jest realizowany według kolejnych roczników urodzeń.

Gdy posiadamy wystawione e-skierowanie, na szczepienie można się zarejestrować na cztery sposoby:

  1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989:

Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. W ten sposób można umówić na szczepienie dziadków lub rodziców –  do zapisu telefonicznego wystarczy numer PESEL osoby, którą chcemy zgłosić na szczepienie. 

Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale podając go otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Podczas rejestracji telefonicznej należy wybrać z dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli został podany numer telefonu komórkowego – zostanie na niego wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl:

Poprzez e-rejestrację można zarejestrować się na dwa sposoby: za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (tzw. szybka ścieżka).

– Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym: wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany:

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu naszego zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni albo chcemy zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wówczas wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację szczepienia.

Po dokonaniu rezerwacji, system wyśle powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomni o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeżeli nie posiadamy Profilu Zaufanego, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni, albo skorzystać z tzw. szybkiej rejestracji.

– Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego: bez logowania się przez Profil Zaufany: 

Na stronie https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth należy wybrać ścieżkę „szybka rejestracja”.

System poprosi o podanie numeru PESEL, nazwiska i numeru telefonu. Po wpisaniu danych należy kliknąć „Zarejestruj się”. Otrzymamy wtedy wiadomość SMS z kodem do wpisania w okienko, które pojawiło się na stronie rejestracji po kliknięciu „Zarejestruj się”. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.

Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

3. Wysłać SMS

Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie  (oba numery prowadzą do jednego systemu), łączymy się z systemem, który krok po kroku będzie kierował co zrobić w dalszej kolejności.

Najpierw zostaniemy poproszeni o wysłanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. Wtedy system rejestracji zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko naszego miejsca zamieszkania. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem system wyślę SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

4. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – należy się skontaktować z tą placówką i umówić termin szczepienia.

Mapa punktów szczepień przeciw COVID-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/