Type to search

Jak dbać o sprzęt Apple? – poradnik

Podziel się

Bez dwóch zdań sprzęt firmy Apple cieszy się nieustanną i rosnącą sympatią pośród konsumentów. Wiele osób, niezależnie od wieku czy wykonywanej profesji, decyduje się bowiem na zakup telefonu lub komputera tej legendarnej, a zarazem nowoczesnej marki. Jednak warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o tego typu akcesoria, aby służyły jak najdłużej oraz w jaki sposób radzić w przypadku usterki.

Podstawowe zasady dbania o iPhone oraz iMac

Choć od lat obcujemy z elektroniką i otaczamy się nią na każdym kroku, nie zawsze zwracamy uwagę na to, jak się z nią obchodzimy. Warto przestrzegać podstawowych zasad, które mają związek z codziennym użytkowaniem telefonu czy komputera. Przede wszystkim zawsze należy pamiętać, aby elektroniki Apple nie nosić luzem z kluczami, ostrymi przyrządami czy napojami, które mogłyby ulec otwarciu i zalać nasz sprzęt. Natomiast jeśli podróżujesz rowerem czy z walizką, zwracaj uwagę na to, aby komputer czy telefon nie obijały się i były dobrze zabezpieczone. W ten sposób unikniesz bowiem uszkodzeń wyświetlacza czy gniazda ładowania. Zdarzają się jednak sytuacje, że np. włożymy telefon do plecaka, a termos z ulubionym napojem rozszczelni się i cała jego zawartość wyleje się na sprzęt. W takich przypadkach konieczna będzie wizyta w profesjonalnym serwisie. Dobry serwis iPhone Warszawa pomoże w naprawie sprzętu – profesjonalnie oraz kompleksowo.

Ochronne etui i osłona szybki

Jeśli mamy tendencję do noszenia telefonu w torbie lub często zdarza nam się upuścić sprzęt, warto zrobić coś ku zmniejszeniu ewentualnych zniszczeń. Najlepszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z grubego szkła lub specjalistycznej folii naklejanej na szybkę iPhone’a. To samo należy zrobić z tylną częścią obudowy telefonu. Najlepiej zdecyduj się na case w dowolnym, modnym wzorze, który sprawi, że telefon będzie nie tylko niezbędnym sprzętem, ale także estetycznym, fantazyjnym gadżetem. Etui na iPhone’a można znaleźć w wielu wersjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. To samo rozwiązanie dotyczy również Macbooka. Kolorowe osłony naklejane na obudowę czy eleganckie, skórzane futerały to tylko część z możliwości oferowanych miłośnikom Apple.

Solidne etui w drodze

Jesteś kierowcą i w podróży bardzo często używasz telefonu? Jeśli telefon służy Ci jako GPS, pamiętaj, aby był ulokowany w bezpiecznym miejscu, gdyż nie może on zaburzać Twojego skupienia na drodze. Najlepiej zainwestuj w solidny uchwyt przyczepiany do deski rozdzielczej, który zapewni dobrą widoczność i pomoże w bezpiecznym dotarciu do miejsca docelowego. To samo dotyczy jazdy rowerem – wodoodporne etui przymocowane do kierownicy sprawdzi się zarówno w przypadku rowerzystów amatorów, jak i miłośników długich i wyczynowych tras.

Czyszczenie produktów Apple

Elektronika firmy Apple wymaga szczególnego traktowania. Pamiętaj, że jeśli zauważysz, że z Twoim sprzętem dzieje się coś niepożądanego, nie wahaj się i odwiedź serwis Apple Warszawa. Nie oddawaj telefonu czy laptopa w ręce amatorów, a zaufaj profesjonalistom, którzy doskonale znają się na tym, co robią. Pełną funkcjonalność i bezawaryjność sprzętu zagwarantuje jego regularne czyszczenie. Do codziennej pielęgnacji używaj ściereczek wykonanych wyłącznie z miękkich tkanin, gdyż te bardziej sztywne mogą porysować delikatne szkło. Nie popadaj jednak w skrajność – nadmierne przyciskanie ekranu czy obudowy także może doprowadzić do usterki sprzętu. Jeśli używasz produktów do czyszczenia z rozpylaczem, nie rozprowadzaj ich bezpośrednio na sprzęt, a uprzednio na szmatkę.

Pamiętaj, że codzienne czyszczenie sprzętu Apple i dbanie o przestrzeganie podstawowych zasad jego użytkowania pomaga w wydłużaniu jego żywotności. Z tego względu zachowuj rozwagę i nie narażaj elektroniki na kontakt z płynami czy ostrymi przedmiotami. Jeśli dostrzeżesz, że z telefonem czy komputerem dzieje się coś niedobrego, nie zwlekaj – im szybciej zareagujesz, kierując się do serwisu Apple Warszawa, tym większa szansa, że usterka nie będzie miała trwałych skutków.