Type to search

Podziały na osobowości we współczesnym świecie

Podziel się

Istnieją różne podziały na osobowości we współczesnym świecie. Popularnym rozróżnieniem charakterów jest podział na ekstrawertyków i introwertyków. Ci pierwsi są otwarci na świat, czerpią radość z przebywania z innymi ludźmi, uwielbiają być w centrum zainteresowania i bardzo łatwo nawiązują nowe kontakty. Nie boją się wyzwań, zmian i przygód, a wystąpienia publiczne są dla nich bułką z masłem. Jak więc przeżyć w świecie pełnym otwartych ludzo, którzy zarażają śmiechem, gdy jest się introwertykiem?

Przede wszystkim spokój

Introwertyk. Brzmi tajemniczo, a nawet można powiedzieć magicznie. Osoby o uosobieniu introwertycznym są przede wszystkim spokojne i zdystansowane. Nie lubią wypowiadać się publicznie, a zwłaszcza jeżeli chodzi o wystąpienia na dużym forum. Cenią sobie przede wszystkim skrytość, ale także i szczerość – nie lubią kłamstw. Introwertyk we współczesnym świecie znajduje wiele sposobów na „przetrwanie”.

Przede wszystkim takie osoby zajmują ustabilizowane stanowiska, bez delegacjin wyjazdów i wyzwań. Praca biurowa? Jak najbardziej! Jeszcze lepszą możliwością jest praca w księgarni, bibliotekach… Tam introwertycy czują się najlepiej. Wśród spokoju, książek i zatracania się w innych światach. Introwertyk z pozoru jest zamknięty w sobie, ale w towarzystwie człowieka o podobnym uosobieniu, może się otworzyć. Nie należy naciskać na introwertyka w sprawach spotkań, wyjść na imprezy itp. Dobrze czuje się on w swoim własnym gronie, w świecie wirtualnym i nie narażonym na kontakt bezpośredni.

Era mobilna

To po prostu jedno wielkie szczęście dla introwertyków. Musi z kimś porozmawiać? Zawsze jest wyjście – rozmowa telefoniczna, bez kontaktu face to face. Może również wysyłać e-maile – wybór jest szeroki. Przez to taka osoba nie jest narażona na stres i może w spokoju wykonywać swoje obowiązki. Rozwój informatyzacji bowiem, jest zbawieniem dla osób stroniących od przebywania w tłumie. To samo tyczy się pracy z domu. Home office to spełnienie marzeń każdego introwertyka, dlatego wiele osób szuka pracy przez internet, a tam jest mnóstwo możliwości do wykorzystania.