Type to search

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia Aqua Baby?

Podziel się

Zajęcia na basenie to świetny sposób na wspomaganie rozwoju fizycznego dziecka. Ćwiczenia oswajające maluchy z wodą kształtują ich prawidłowe nawyki oraz zachowania w wodzie. Pływanie poprawia koordynację ruchową i niesie ze sobą też wiele innych korzyści.

Czym są zajęcia Aqua Baby?

Głównym celem tych zajęć jest oswojenie dzieci z wodą i nauczenie ich odpowiedniego zachowania na basenie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Co ważne, maluch na basenie przebywa z opiekunem, który bierze czynny udział w zajęciach. Program obejmuje między innymi naukę samodzielnego leżenia na grzbiecie, piersiach z pasywnym podtrzymaniem czy też zanurzenia się pod powierzchnię wody. Przed rozpoczęciem zajęć rodzic powinien zapoznać się z regulaminem i odpowiednio przygotować się do ćwiczeń na basenie. Dziecko należy nakarmić godzinę przed zajęciami. Co ważne, nie należy go smarować żadnymi kosmetykami przed wejściem do wody. Mogłoby to doprowadzić do jego wyślizgnięcia się z rąk, jak i zabrudzenia wody. Aby maluszkowi nie było zimno na basenie, należy przyzwyczaić go do brania kąpieli w niższej temperaturze.

Dlaczego warto zapisać malucha na takie zajęcie?

Ćwiczenia prowadzone są przy zastosowaniu różnych przyborów. Zajęcia na basenie dla dzieci wpływają korzystnie na ich rozwój psychomotoryczny. Dają możliwość nieskrępowanego ruchu, ponadto odprężają mięśnie i przeciwdziałają rozwojowi wad kręgosłupa. Warto też dodać, że pływanie na basenie podnosi ogólną odporność małego człowieka, a także pogłębia jego więź z rodzicem. Dobrze opracowany program zajęć jest też znakomitą rozrywką dla dzieci i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dlaczego jeszcze warto zapisać maluszka na Aqua Baby?

  • ćwiczenia w wodzie sprawiają, że dziecko jest mniej podatne na infekcje,
  • pływanie rozwija zdolności ruchowe oraz poprawia koordynację,
  • rozwija także osobowość oraz zdolności socjalne,
  • woda przyczyna się do poprawy zmysłu równowagi,
  • wzmacnia mięśnie i odciąża kościec,
  • zajęcia w wodzie relaksują oraz regulują napięcie mięśniowe.

Warto też dodać, że regularne uczęszczanie maluszka na Aqua Baby sprawia, że jest on pewniejszy siebie i odważniejszy.

Czy zajęcia na basenie są bezpieczne dla małych dzieci?

Zajęcia na basenie dla dzieci są dla nich całkowicie bezpieczne, o co dba instruktor, jak i ratownicy. Kadra dysponuje specjalnymi akcesoriami, przystosowanymi do użytki przez tych najmłodszych. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i swojej pociechy, należy jedynie wybrać profesjonalną placówkę, która zatrudnia doświadczony personel. Zajęcia dla niemowląt dbają zazwyczaj 30 minut i odbywają się w małych grupach.

Co zabrać na pierwsze zajęcia?

Rodzice powinni zabrać przede wszystkim klapki dla siebie i dziecka (jeśli jest chodzące), ubrania na zmianę, wodoodporną pieluchę, ręcznik, oraz picie i jedzenie (przyda się po ćwiczeniach).

Zajęcia na basenie to świetny sposób na wsparcie rozwoju maleństwa. Nie tylko przynoszą liczne korzyści zdrowotne, ale także doskonale relaksują.