Type to search

Jak wybrać idealny prezent ślubny?

Podziel się

Ślub bliskich nam osób to zawsze wyjątkowe wydarzenie – pełne uczuć, emocji, zapamiętane na lata. To także okazja do obdarowania ich czymś unikatowym. Wybór idealnie trafionego prezentu może jednak okazać się nie lada wyzwaniem. Postarajmy się, aby ten dzień był dobrze zapamiętany przez młodą parę, również za sprawą dobrze przemyślanych, przydatnych podarunków. Podstawowym wyznacznikiem w dokonaniu odpowiedniego wyboru powinna być wspólna użyteczność danego przedmiotu, chodzi przecież o to, aby świeżo upieczeni małżonkowie dostali coś razem. Najbardziej popularnymi i jednocześnie najlepiej sprawdzającymi się prezentami dla nowożeńców są zdecydowanie elementy wyposażenia mieszkania. Wybierając coś do wspólnego gniazdka młodej pary, musimy wykazać się dobrym smakiem, aby prezent nie okazał się zbyt banalny. Dobra jakość to aspekt, który powinniśmy mieć pierwszorzędnie na uwadze. Co więc będzie praktyczne i zawsze potrzebne, lecz jednocześnie eleganckie oraz gustowne? Świetnym rozwiązaniem jest zakup wysokiej jakości pościeli, wiodącej prym w ślubnych podarunkach. Najlepsza będzie pościel z satyny bawełnianej.

Satyna bawełniana – co to takiego?

Satyna bawełniana to materiał wykonany z bawełny o unikatowym splocie włókien tzw. splocie satynowym. Splot satynowy jest jednocześnie splotem atłasowym (stąd gładkość i połysk). Aby go uzyskać, stosuje się specjalnie opracowaną metodę tkania. Nić puszczana jest pięć razy górą i raz dołem. Materiał staje się ekskluzywny wtedy, gdy do jego wyrobu zostały użyte tzw. długie włókna, a ilość węzełków nici na cal przekracza 300 TC. Satyna bawełniana jest naturalna, co czyni ją przewiewną i przyjazną dla skóry.

Satyna bawełniana a bawełna i satyna.

Zarówno bawełna jak i satyna są najbardziej popularnymi materiałami pościeli. Bawełna jest przewiewna, lecz bardzo pospolita, a gdy jest zbyt gruba, nie zapewnia komfortu w upalne noce. Doskonale sprawdza się jako pościel dla dzieci, ale nowożeńcy to przecież zupełnie inna historia. Satyna uważana za symbol elegancji (głównie z uwagi na śliskość i połysk) przykleja się do spoconego ciała, dając przy tym uczucie dyskomfortu. Nie jest również odpowiednia na jesienne i zimowe miesiące. Satyna bawełniana doskonale łączy zalety obu gatunków, jednocześnie niwelując ich wady. Jest bardzo subtelna, delikatna oraz niezwykle elegancka. Gwarantuje komfortowy sen zarówno w zimne jak i upalne noce. Nie przykleja się do ciała, nie daje uczucia chłodu – jest lekka, przewiewna i neutralna nawet dla wrażliwej skóry. Przyjemnie otula ciało, zapewniając odpowiednią wentylację.

Pościel z satyny bawełnianej – wybór doskonały!

Wybierając pościel z satyny na prezent ślubny, mamy pewność, że nowożeńcy będą zadowoleni. Pościel sama w sobie jest prezentem bardzo praktycznym i przydatnym. Małżonkowie będą z niej korzystać razem – zasada wspólnej użyteczności zostaje więc zachowana. Decydując się na satynę bawełnianą, nie musisz martwić się o jakość, jest bowiem materiałem z wyższej półki. Młoda para przy zachowaniu podstawowych zasad dbałości (np. pranie w odpowiedniej temperaturze) będzie cieszyć się prezentem nawet przez kilka lat. Dodatkowym atutem pościeli jest jej piękny, elegancki wygląd. Przy wyborze wzoru pościeli warto kierować się upodobaniami nowożeńców. Weźmy pod uwagę wystrój mieszkania lub chociażby preferencje kolorystyczne młodej pary, tak by nasz prezent stanowił również element dekoracyjny sypialni.

Inspirowane: Madley.pl – pościel satynowa Andropol