Type to search

Jesteś bezrobotny i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Zapisz się na kurs z fizjoterapii

Podziel się

Proces poszukiwania satysfakcjonującej, zgodnej z posiadanym wykształceniem oraz kompetencjami pracy może zająć sporo czasu. Niekiedy trwa to nawet kilka miesięcy – dlatego zamiast czekać, aż praca „sama do nas przyjdzie”, zainwestujmy swój wolny czas w kursy oraz szkolenia pozwalające na nabycie nowych kwalifikacji lub podniesienie tych, które już posiadamy.

Bardzo często Powiatowe Urzędy Pracy mają do dyspozycji środki, dzięki którym mogą wesprzeć osoby bezrobotne w znalezieniu zatrudnienia. Do działań tych najczęściej należą:

  • dofinansowania do kursów oraz szkoleń z określonej branży,
  • całkowite pokrycie kosztów kursów czy też szkolenia.

Warunkami jakie należy spełnić, aby otrzymać tego rodzaju pomoc ze strony Urzędu Pracy jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej, pragnącej otworzyć własną działalność gospodarczą z zakresu branży, z której podjęły szkolenie bądź także zagwarantowane miejsce w określonym zawodzie lub profesji po ukończeniu kursu oraz uzyskaniu uprawnień do wykonywania tego rodzaju pracy. Czasem także dofinansowanie mogą uzyskać osoby będące na okresie wypowiedzenie z winy zakładu pracy.

Kurs fizjoterapii dobrą alternatywą dla osób bezrobotnych

Obecnie instytucje szkoleniowe oraz wszelkiego rodzaju policealne szkoły dla dorosłych oferują nam różnego rodzaju kursy pozwalające na nabycie uprawnień do wykonywania określonych zawodów. Dobór kursu to oczywiście sprawa bardzo indywidualna. Należy to dobrze przemyśleć oraz skonfrontować z naszymi wyobrażeniami o przyszłej pracy, a także dopasować do indywidualnych preferencji, predyspozycji czy zainteresowań zawodowych. Dzięki temu unikniemy przykrych rozczarowań, a uzyskany po zakończeniu kursu certyfikat stanie się naszą przepustką do podjęcia ciekawej pracy oraz rozpoczęcia kariery zawodowej.

Dla wszystkich osób lubiących pracę z klientem, które czują się dobrze w kontakcie z drugim człowiekiem i chcą swoją pracą pomagać innym, wart rozważenia może być kurs fizjoterapii.
Po jego zakończeniu uzyskamy szereg uprawnień pozwalających nam podjąć pracę w wielu miejscach oraz instytucjach. Będziemy mieć również możliwość rozpoczęcia własnej działalności, jeśli zdecydujemy się na otwarcie własnego gabinetu albo pracę w domach klientów. Warto nadmienić także, że Urząd Pracy oferuje atrakcyjne dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne.

Możliwości znalezienia zatrudnienia dla osób, które ukończyły kurs fizjoterapii:

  • Osoby, które ukończyły kurs fizjoterapii mogą prowadzić zarówno przenośne, jak i stacjonarne gabinety masażu na terenie całej Unii Europejskiej.
  • Mają możliwość podjęcia zatrudnienia w salonach masażu, gabinetach odnowy biologicznej, na basenach, siłowniach oraz fitness clubach czy też SPA.
  • Posiadają szanse na uzyskanie zatrudnienia w państwowych szpitalach oraz szpitalach uzdrowiskowych.

Warto także zauważyć, że w branży jaką jest fizjoterapia oraz masaż, będziemy mieli szanse stale się rozwijać, doskonalić oraz nabywać nowe uprawnienia, poznawać coraz to nowsze techniki masażu, gdyż ta dziedzina prężnie się rozwija. Oznacza to, że my także będziemy musieli stale podnosić swoje kwalifikacje, aby móc oferować swoim klientom oraz pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Satysfakcja z pomocy innym może być jednak bezcenna.

Inspirowane: wsr.edu.pl – fizjoterapia