Type to search

Przedłużki do wideł wózka widłowego – charakterystyka i zastosowanie

Podziel się

Rodzaj, wielkość i waga towarów przewożonych na wózkach widłowych jest niezwykle różnorodna. Dlatego sprzęt, którego się do tego używa, powinien być dostosowany do tych potrzeb, aby zapewnić maksymalnie efektywną i skuteczną pracę. Przedłużki do wideł są optymalnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy konieczna jest częsta zmiana długości wideł. Zakup drugiej pary wideł jest zwykle po prostu zbyt kosztowny. Przedłużki do wideł wózka widłowego są tańszym i uniwersalnym rozwiązaniem. W naszej ofercie znajdują się przedłużki do wideł o rozmaitych parametrach, dostępnych w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań klienta. Jest to sprzęt, który można z łatwością montować, co gwarantuje szybkie zastosowanie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.

Charakterystyka przedłużek do wideł wózka widłowego

Najprościej rzecz ujmując, przedłużki wideł wózka widłowego są specjalnymi nakładkami na widły, które używane są, aby tymczasowo przedłużyć długość wideł, bez potrzeby montażu osobnego zestawu wideł. Dobierając odpowiednie przedłużki do swoich potrzeb, należy pamiętać, że trzeba zachować bezpieczne proporcje pomiędzy przedłużką a widłami właściwymi. Widły wózka widłowego powinny stanowić minimum 60% podparcia pod przedłużkę na widły. Taka zależność pozwala zachować bezpieczeństwo przy pracy i gwarantuje, że nałożony na wózek ładunek nie spadnie, nie uszkodzi się i nie będzie stanowił zagrożenia dla nikogo wokół.

Istnieją dwa rodzaje przedłużek do wideł wózka widłowego:

  • z profilem otwartym, puste od spodu,
  • z profilem zamkniętym, bardziej wytrzymałe i bezpieczniejsze w użytkowaniu.

Przedłużki do wideł możemy także podzielić ze względu na:

  • rodzaj materiału i jego grubość,
  • sposób montażu przedłużek,
  • długość.

Przedłużki do wideł wózka widłowego pozwalają na dostosowanie pojazdu do różnych wymogów pracy i zwiększają elastyczność funkcjonowania wózka. Jest to też zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupno drugich wideł do wózka. Cechują się bardzo wysoką wytrzymałością. Dobre przedłużki mogą z powodzeniem służyć przez wiele lat – są odporne na odkształcenia i uszkodzenia wszelkiego rodzaju. Niepodważalną gwarancją bezpieczeństwa użytkowania są certyfikaty jakości wykonania. Wszystkie przedłużki wideł wózków widłowych powinny mieć załączony dokument, który potwierdza wykonanie ich według obowiązujących standardów oraz określa ich maksymalny udźwig.

Zastosowanie przedłużek do wideł wózka widłowego

Przedłużki to rozwiązanie dla operatorów, którzy często potrzebują różnych długości wideł lub nie posiadają wystarczająco dużej powierzchni, aby cały czas poruszać się wózkiem z długimi widłami. Mogą być również pomocne podczas wyładunku towaru z samochodów. Ich zastosowanie pozwala uzyskać wysoką ergonomię i elastyczność pracy wózka widłowego. Sprawdzą się one na placach budowlanych, w halach magazynowych, na otwartych przestrzeniach i w zamkniętych pomieszczeniach. Przedłużki do wideł wózka widłowego zwiększają dopuszczalny udźwig i rozmiar przenoszonego ładunku.

Na rynku dostępne są przedłużki o różnych długościach, grubościach i przekrojach. Dzięki tej różnorodności, można z łatwością znaleźć przedłużki odpowiednie do swoich potrzeb. Należy jednak zawsze pamiętać o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa podczas ich montowania i używania.

źródło: lubritech.com.pl – produkcja wideł