Type to search

Przyczyny wczesnego łysienia u mężczyzn

Podziel się

Z łysieniem zmaga się wielu młodych mężczyzn, którzy zastanawiają się, czy medycyna estetyczna zna rozwiązanie tego problemu. Otóż tak! Czym jest mezoterapia skóry głowy i jakie są przyczyny łysienia? O tym w niniejszym poradniku.

Dlaczego mężczyźni łysieją w młodym wieku?

Do przyczyn łysienia w młodym wieku zaliczane są hormony płciowe – androgeny. Mężczyźni łysieją więc z powodu nadwrażliwości na aktywną formę testosteronu – dihydrotestosteron, który odpowiada właśnie za regulowanie wzrostu włosów. Zdarza się więc, że mieszki włosowe są zbyt wrażliwe na jego działanie, co sprawia, że kurczą się i wypadają.

Kolejną przyczyną jest stres, który zakłóca prawidłową pracę organizmu, w tym wzrost włosów. Nie da się ukryć, że dziś wielu mężczyzn żyje w ciągłym stresie, a długie godziny pracy czy krótki czas snu mogą znacznie pogłębiać problem. Warto więc znaleźć więcej czasu dla siebie, a także starać się wyeliminować stresogenne czynniki.

Problem łysienia często tkwi również w niewłaściwym i nieregularnym odżywianiu. Nadmierne spożycie kawy, alkoholu, słodyczy czy produktów przetworzonych może doprowadzić do wypadania włosów. Warto więc pamiętać o witaminie A, C, E, witaminach z grupy B, a także dostarczać do organizmu cynk, magnez czy kwasy tłuszczowe omega.

Na wypadanie włosów narażeni są również palacze. Nikotyna wpływa na zwężanie naczyń krwionośnych i zmniejsza uwalnianie się tlenu w tkankach. To sprawia, że do włosów trafia niewystarczająca ilość substancji odżywczych. Nic więc dziwnego, że problem łysienia jest powszechny.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Na zabieg mezoterapii skóry głowy decyduje się coraz więcej panów. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którym włosy wypadają lub po prostu nie zachwycają najlepszą kondycją. Obecnie jest to najskuteczniejsza metoda w walce z łysieniem. Najlepsze efekty możliwe są dzięki przenikaniu substancji aktywnych do miejsca, którego problem dotyczy. Ponadto zabieg można stosować przy wszystkich typach łysienia.

Po skorzystaniu z zabiegu włosy staną się mocniejsze, gdyż mezoterapia odżywia skórę i cebulki. Ponadto włosy odzyskują brakujące składniki, więc zaczynają odrastać. Wszystko to sprawia, że mezoterapia spotkała się z pozytywnymi opiniami panów, którzy wreszcie mogą cieszyć się znakomitym wyglądem każdego dnia.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby w celu wykonania mezoterapii skóry głowy odwiedzić sprawdzone studio kosmetologii i medycyny estetycznej. Wówczas można być pewnym, że zabieg zostanie przeprowadzony w najlepszych warunkach, co przełoży się na najwyższe bezpieczeństwo.

Należy jednak pamiętać o przeciwskazaniach do zabiegu. Mowa tu o uczuleniach na podawane substancje, alergiach, stanach zapalnych na skórze, stosowaniu leków przeciwzakrzepowych czy aspiryny. Ponadto zabiegów nie wykonuje się u osób z chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi. Aby upewnić się, czy można skorzystać z mezoterapii, warto skonsultować się ze specjalistą.