Type to search

Amp Futbol Cup 2019 – sport, odwaga i waleczność

Podziel się

Stolica już po raz ósmy będzie gospodarzem turnieju Amp Futbol Cup. Wydarzenie zgromadzi na boisku drużyny z Francji, Rosji, Włoch, Azerbejdżanu i Gruzji. Będzie to największy tegoroczny ampfutbolowy turniej, który jest zapowiedzią przyszłorocznych Mistrzostw Europy Kraków 2020.

Kibice będą mogli oglądać sportowe zmagania i wspierać biało-czerwonych w sobotę i niedzielę, 7 i 8 września, na stadionie OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Obok rywalizacji na murawie zaplanowane zostały atrakcje dla całych rodzin m.in. mini boiska, dmuchańce, konkursy z nagrodami oraz poprzedzający finał – mecz piłkarskich gwiazd. Na trybunach, jak co roku, oprócz kibiców zasiądą również znani sportowcy oraz trenerzy.

Lewy, Grosik i Fabian wśród kibiców

Polska drużyna jest wspierana przez znanych piłkarzy. Robert Lewandowski to jeden z oficjalnych sponsorów polskiej kadry Amp Futbol. Wśród fanów ampfutbolowców jest także Kamil Grosicki – ambasador drużyny i Łukasz Fabiański– ambasador bramkarzy. Podziw dla walecznych wojowników piłkarskich wyrażali również inni znani piłkarze i trenerzy m.in. prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Na każdym meczu i turnieju biało-czerwonych nie może zabraknąć również znanego dziennikarza sportowego – Michała Pola.

Amp Futbol tworzą sportowi herosi

Piłkarze grający w Amp Futbol to osoby, które przeszły amputację jednej nogi lub urodziły się z krótszą kończyną i w meczach grają wspomagając się kulami. Bramkarze mają natomiast tylko jedną rękę. Mecze ampfutbolu są bardzo dynamiczne i wymagają od uczestników intensywnego przygotowania fizycznego oraz stałego szlifowania umiejętności sportowych. Piłkarze są w pełni oddani pasji, jaką jest sport, gotowi do realizacji zaskakujących akcji, niezliczonych pojedynków o piłkę i prowadzenia długich dryblingów. Ich sprawność fizyczna i determinacja do walki na boisku budzi wielki podziw. Są to osoby, które na co dzień zmagając się z ograniczeniami, są świadectwem pięknej pasji sportowej i wynikających z niej sukcesów życiowych. 

Harmonogram Amp Futbol Cup 2019:

Sobota, 7 września: 

 • o godz. 9.00 – trening Akademii Amp Futbol
 • o godz. 10.00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
 • o godz. 12.15 – mecz Polska v Francja
 • o godz. 14.30 – mecz Rosja v Włochy
 • o godz. 16.00 – mecz Polska v Gruzja
 • o godz. 18.00 – mecz Azerbejdżan v Rosja 
 • o godz. 19.30 – mecz Gruzja v Francja 

Niedziela, 8 września:

 • o godz. 10.00 – półfinał 1  
 • o godz. 11.30 – półfinał 2 
 • o godz. 13.00 – mecz o 5. Miejsce
 • o godz. 14.30 – mecz o 3. miejsce 
 • o godz. 16.00 – mecz gwiazd 
 • o godz. 17.00 – finał i wręczenie pucharów

Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Więcej niż sport

Reprezentacja Polski Amp Futbol powstała z inicjatywy Mateusza Widłaka, który wraz z trenerem Markiem Dragoszem w 2012 r. zorganizował pierwsze treningi. Obecnie Polska jest stałym organizatorem międzynarodowych turniejów, a ampfutbolowa reprezentacja jest jedną z najlepszych na świecie – zdobyła medal mistrzostw Europy i doszła do półfinału mistrzostw Świata. W 2020 roku w Krakowie odbędą się ampfutbolowe Mistrzostwa Europy.

Amp Futbol Polska prowadzi też rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy i aktywizuje dzieci z niepełnosprawnością ruchową w swojej Akademii piłkarskiej oraz poprzez zgrupowania Junior Amp Futbol.