Type to search

Briefing prasowy: egzaminy gimnazjalne i strajk nauczycieli

Podziel się

We wtorek, 9 kwietnia o godz. 13.00 (ratusz, pl. Bankowy 3/5, przed salą 131) zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy dotyczący organizacji egzaminów gimnazjalnych podczas strajku nauczycieli.

W briefingu udział weźmie Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska, wiceprezydent oraz burmistrzowie.

W poniedziałek, 8 kwietnia w Warszawie nauczyciele strajkowali w 57 proc. przedszkoli, 86 proc. szkół podstawowych, 84 proc. szkół ponadpodstawowych (łącznie licea, technika i branżowe szkoły pierwszego stopnia). Strajk objął 202 przedszkola z 352 oraz 319 szkół z 376 szkół i zespołów. Zaledwie 57 szkół nie strajkuje (m.in. 31 szkół podstawowych, 10 liceów, 15 zespołów szkół i jeden młodzieżowy ośrodek wychowawczy) i w nich odbywają się lekcje. Wyszukiwarka strajkujących i niestrajkujących placówek oraz pozostałe informacje są na stronie www.edukacja.warszawa.pl. Rodzice mogą uzyskać informacje także w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Bezpłatna oferta kilkuset aktywności
Na czas strajku m.st. Warszawa przygotowało bezpłatne aktywności w miejskich instytucjach kultury oraz sportu. Warszawscy uczniowie i przedszkolaki mogą odwiedzić m.in. domy kultury, biblioteki, zoo, stołeczne muzea i teatry. Na przykład, w poniedziałek, 8 kwietnia, do godz. 14.00 ogród zoologiczny wydał 2,4 tys. darmowych wejściówek. Na stronie www.edukacja.warszawa.pl dostępna jest wyszukiwarka z ofertą dla dzieci i ich opiekunów.