Type to search

Warsaw booster’19 – miejski program akceleracyjny

Podziel się

Zajmujemy piąte miejsce w Europie wśród hubów technologicznych. 30 procent polskich start-upów zakładanych jest w Warszawie. Odbywa się tu 17 tys. spotkań biznesowych rocznie. Ponadto w mieście funkcjonuje ponad 100 przestrzeni co-workingowych, a wśród nich Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które przeszkoliło już 10 tys. przedsiębiorców – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy i dodaje – Wychodzimy naprzeciw start-upom i chcemy wspierać rozwój ich pomysłów w naturalnym dla nich ekosystemie przedsiębiorczości, jakim jest Warszawa.

Do programu mogą zgłaszać się firmy prowadzące działalność nie dłużej niż 3 lata oraz start-upy na początkowym etapie rozwoju, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę z sektora fin-tech, hard-tech, prop-tech lub med-tech.

Uczestnicy otrzymają niezbędne wsparcie merytoryczne w procesie tworzenia ofert biznesowych, przygotowania i wdrażania strategii rozwojowych firmy oraz wsparcie komunikacyjne służące budowaniu historii sukcesu w szerokim przekazie medialnym. Najlepsi uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje rozwiązanie podczas prestiżowych zagranicznych konferencji. Istotnym elementem programu jest również możliwość nawiązania współpracy z szerokim gronem partnerów biznesowych, a także pozyskania inwestorów i rozszerzenia sieci kontaktów.

Warsaw booster’19 potrwa 12 tygodni i zakończy się tzw. Demo Day, podczas którego finaliści zaprezentują swoje start-upy przed komisją konkursową.

Program akceleracyjny finansowany przez m.st. Warszawę realizuje Seriatim Foundation. Zgłoszenia do programu można przesyłać do wtorku, 16 kwietnia. Więcej informacji: www.warsawbooster.pl.