Type to search

Inaczej z obwodnicy na Puławską

Podziel się

We wtorek, 3 listopada, ok. godz. 22.00 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy zmieni organizację ruchu na węźle z ul. Puławską. W czasie budowy połączenia obwodnicy z nowym odcinkiem inaczej będzie wyglądał zjazd na ul. Puławską w kierunku centrum.

Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przygotowuje połączenie istniejącej trasy z budowanym odcinkiem. Prace te wymagają zmiany organizacji ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie wiadukt nad skrzyżowaniem z ul. Puławską, a kierowcy jadący od strony autostrady w kierunku centrum będą musieli zjechać wcześniej na jezdnię prowadzącą w stronę ronda pod wiaduktem i tu będą mogli skręcić w lewo.

Zjazd w kierunku Piaseczna będzie odbywał się jak dotychczas. Nie zmieni się również wjazd na obwodnicę – jadący ul. Puławską z Piaseczna wjeżdżają na obwodnicę, skręcając na skrzyżowaniu pod wiaduktem w lewo na zjazd wspólny z jadącymi z centrum.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na ursynowskim odcinku budowanej obwodnicy trwają jeszcze prace w tunelu. Na powierzchni prowadzone są roboty związane z przywróceniem ruchu na ul. Rosoła i na drugiej jezdni ul. Płaskowickiej, a na ul. Lanciego trwają roboty odtworzeniowe. Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 r. Kierowcy pojadą tunelem w drugim kwartale 2021 r. Zgodnie z deklaracją inwestora zakończenie budowy drogi na odcinkach przebiegających przez Wilanów i Wawer ma nastąpić do końca 2020 r. 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.