Type to search

Inauguracja roku szkolnego w Warszawie

Podziel się

W poniedziałek, 3 września o godz. 9.00 zapraszamy przedstawicieli mediów do nowej szkoły podstawowej przy ul. Dzieci Warszawy 42. W inauguracji udział weźmie Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, Urszula Kierzkowska, burmistrzyni Ursusa, rodzice, nauczyciele i dzieci.

W nowej szkole od 3 września naukę rozpocznie blisko 600 uczniów z różnych roczników. W ramach inwestycji, wartej 34 mln zł, powstał nowoczesny budynek szkolny, dwie sale sportowe, trzy boiska oraz dwa place zabaw. W szkole zastosowano nowatorskie rozwiązania. Główne ciągi komunikacyjne oraz dwie sale sportowe w budynku mają sufity tłumiące dźwięk. Dzięki temu odczuwalny przez uczniów poziom hałasu jest znacznie mniejszy. W salach sportowych są amortyzujące podłogi, które zmniejszają ryzyko kontuzji i nadmiernego obciążenia stawów. W budynku zastosowano szereg rozwiązań przyjaznych środowisku, m.in. solary, które wytworzą energię do ogrzewania wody oraz instalację do odzyskiwania wody szarej (wykorzystanie wody użytej w umywalkach do spłukiwania wody w toaletach).

Tego samego dnia o godz. 11.30 zapraszamy do przedszkola przy ul. Balbinki 1, które wzbogaciło się o nowe skrzydło, przeszklony ogród zimowy, specjalistyczną salę gimnastyczną, wyposażoną w sprzęt do integracji sensorycznej oraz antyurazową nawierzchnię amortyzującą. Koszt rozbudowy i modernizacji to ok. 7,5 mln zł.