Type to search

Kto zaprojektuje park przy Górce Kazurce?

Podziel się

Zwycięski projekt powinien spełnić oczekiwania warszawianek i warszawiaków, które przekazali podczas letnich konsultacji społecznych. Dla okolicznych mieszkańców ważne jest zachowanie naturalnego charakteru parku i zróżnicowanej roślinności. Dodatkowym elementem jest rozwinięcie przestrzeni do rekreacji – wybudowanie tras saneczkowych i rowerowych, plenerowej siłowni, strefy do street workoutu i ścieżek pieszo-biegowych. Architekci mają również upamiętnić formację Cichociemnych rzeźbą przedstawiającą trening żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych. Przewidziana jest także ścieżka edukacyjna, gdzie goście parku zapoznają się z historią spadochroniarzy Armii Krajowej.

Zagospodarowany na nowo park stanie się kolejną ulubioną przestrzenią do aktywnego wypoczynku. Chcemy, by elementy małej architektury były wykonane głównie z naturalnych materiałów, a ścieżki i przejścia dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Przewidujemy także strefę piknikową, czyli altany parkowe z paleniskami oraz miejsce, gdzie właściciele psów będą mogli swobodnie wyprowadzać czworonogi – mówi Justyna Glusman, dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Konkursowe zgłoszenia będą przyjmowane do 25 lutego. Wyniki konkursu mieszkańcy poznają przed końcem wiosny. Więcej informacji tutaj.

W latach 2019-2023 Warszawa przeznaczy dodatkowo 25 mln zł na pielęgnację zieleni i nowe nasadzenia przyulicznych roślin oraz na lasy miejskie. W budżecie zaplanowana jest modernizacja parków, skwerów i nadwiślańskich rezerwatów przyrody. Rewitalizację przejdzie m.in. park Pole Mokotowskie, park im. Akcji Burza przy kopcu Powstania Warszawskiego, park im. Cichociemnych przy Górce Kazurce, a także park Praski, Skaryszewski i Żeromskiego.