Type to search

Matematyka dla ciekawych świata

Podziel się

Lubisz matematykę, czujesz, że chcesz wiedzieć więcej, niż to, o czym słyszysz na lekcjach? Nudzisz się w szkole, bo prawie wszystko już umiesz? Warszawa zaprasza uczniów szkół średnich na uniwersytet jeszcze przed maturą.

„Matematyka dla ciekawych świata” to partnerskie przedsięwzięcie realizowane z Uniwersytetem Warszawskim, w którym zdolni uczniowie warszawskich szkół ponadgimnazjalnych mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje związane z matematyką i informatyką. Tegoroczna dziesiąta edycja to „Matematyczna wieża Babel”. Na wykładach i ćwiczeniach uczestnicy zajmą się podstawami matematyki i informatyki. Zaznajomią się z logiką, teorią języków i automatów, podstawami języka python czy twierdzeniem Godla.

Seria trzynastu spotkań będzie odbywać się co tydzień, od 21 lutego do 31 maja 2019 r., na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW (ul. Banacha 2). Każde ze spotkań będzie trwało około trzech godzin. Prowadzić je będą pracownicy naukowi, studenci i absolwenci Uniwersytetu – Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydziału Fizyki.

Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 31 stycznia. Wymagana jest rejestracja.

Za regularny udział w zajęciach, można zdobyć certyfikat ukończenia kursu i zbierać punkty dla swojej szkoły w rywalizacji zespołowej.