Type to search

Nowe sauny czekają na warszawiaków

Podziel się

Wielofunkcyjny ośrodek „Inflancka”, którego początki sięgają lat 60-tych,przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Do najważniejszych z nich należą wymiana powłoki pneumatycznej, remont pływalni, która jest sercem tego obiektu, a także nowoczesna stacja uzdatniania wody, system wentylacji podnoszący komfort użytkowników i nowe atrakcje wodne. Teraz do swojej oferty ośrodek włączył również nowoczesny kompleks saun, gdzie mieszkańcy mogą w ciszy, spokoju i przyjemnym otoczeniu zrelaksować się po intensywnym dniu mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Przez ostatnie pół roku sauny przeszły wielką metamorfozę. Na mieszkańców czeka nowoczesny obiekt, w skład którego wchodzi m.in. sauna fińska, infrared, biosauna oraz łaźnia turecka. W strefie schładzania do dyspozycji użytkowników jest lodopad oraz wiadro cedrowe.  Nowością są bicze wodne oraz strefa relaksu, gdzie można się zregenerować. Przeprowadzony został również kompleksowy remont szatni, toalet oraz prysznicy. Nie tylko sauny, ale również teren przyległy zmienił się nie do poznania. Powstał ogród zewnętrzny, gdzie w zimowe dni będzie można schłodzić się po wyjściu z sauny oraz pochylnia umożliwiająca wjazd do budynku osobom z niepełnosprawnościami. Zamontowane zostały również bramki obrotowe, które łączą zabudowania saun z terenem basenów letnich.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma DECOR STUCCO. Za swoją pracę otrzymała wynagrodzenie w wysokości 2 285 443,60 zł brutto.

Nowa pływalnia

Pływalnia w ośrodku „Inflancka” zmieniła się nie do poznania. Wymieniona powłoka pneumatyczna, wyremontowany basen, nowoczesna stacja uzdatniania wody, system wentylacji, a także nowe atrakcje wodne, z których od marca korzystają mieszkańcy.

Należy podkreślić, że jednym z najważniejszych aspektów przeprowadzonego remontu była modernizacja stacji uzdatniania wody i wymiana starych filtrów. Zastosowanie nowoczesnych technologii w postaci automatycznego systemu dozowania pozwala utrzymać przez cały czas prawidłowe i bezpieczne dla użytkowników pływalni parametry wody basenowej. Natomiast powstanie nowego budynku centrali wentylacyjnej podniosło klasę powietrza pod powłoką pneumatyczną pływalni i zwiększyło jakość i komfort korzystania z obiektu.

Na terenie pływalni pojawiło się także nowe oświetlenie, liny, słupki startowe, panele nawrotowe, drabinki oraz schody zejściowe, a obszar objęty inwestycją został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ze względu na zmianę technologii, wykonane zostały nowe rynny przelewowe typu wiesbaden, dzięki czemu lustro wody uległo podwyższeniu – takie rozwiązanie wyróżnia pływalnię przy Inflanckiej i podnosi atrakcyjność obiektu.

Pływalnia oferuje atrakcje dla każdego również dla amatorów mniej aktywnego wypoczynku, na których czeka ciepła kąpiel z hydromasażem w jacuzzi. Natomiast wielbiciele wodnych szaleństw, szczególnie ci najmłodsi, mogą aktywnie spędzić czas na wodnym torze przeszkód – tzw. „Pirackiej wyspie” i odnowionej zjeżdżalni.

„Inflancka” dla każdego

„Inflancka” to nie tylko pływalnia, ale również sala fitness o powierzchni 90 mkw. i profesjonalnie wyposażona siłownia. Oferta ośrodka obfituje w szereg sportowych atrakcji, a nowe zajęcia i programy skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców.

„Aktywna rodzina” to program skierowany do wszystkich, którzy poprzez wspólną aktywność ruchową chcą zadbać o zdrowie swoich najbliższych oraz pogłębić relacje rodzinne.

„Aktywna mama” to zajęcia skierowane do pań, które chciałyby pozostać aktywne fizycznie w czasie ciąży, a także dla tych, które chcą wrócić do formy po porodzie.

W zróżnicowanej ofercie nie zabrakło również miejsca dla nestorów. „Aktywny senior” to prozdrowotne zajęcia w wodzie, na sali gimnastycznej, a także możliwość korzystania z siłowni.

Nie brakuje również nauki pływania, rehabilitacji w wodzie, aqua aerobiku czy zajęć fitness, a wszystko to pod okiem trenerów i kadry instruktorów.

Szczegółowe informacje o ofercie sportowej „Inflanckiej” znajdują się tutaj.