Type to search

Policja wstrzymała ruch między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona

Podziel się

Działania policji związane są z przygotowaniami do zapowiadanego przejazdu zmotoryzowanego Marszu Niepodległości. Zamknięte dla ruchu zostały Al. Jerozolimskie na odcinku pl. Zawiszy – rondo Waszyngtona. Obecnie dopuszczony jest wyłącznie ruch poprzeczny, ale sytuacja może się zmienić.

Ruch tramwajowy został wstrzymany, a autobusy skierowane na objazdy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać wyłącznie z metra.

Na ulice wysłaliśmy informatorów, którzy udzielają pasażerom aktualnych informacji o zmianach w ruchu transportu publicznego. Nasi pracownicy stacjonują m.in. na rondzie Waszyngtona, przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, pl. Zawiszy, pl. Konstytucji, stacji metra Politechnika oraz Ratusz-Arsenał. W newralgicznych punktach ustawiliśmy również specjalne radiowozy z nagłośnieniem.

Nie informowaliśmy wcześniej o ewentualnych utrudnianiach, ponieważ policja nie uzgadniała z nami swoich działań.

Łączymy bilety

W związku z przewidywanymi utrudnieniami w godz. 8.00–24.00 wprowadzone zostaje wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej według następujących zasad:

– Bilety ZTM Warszawa – honorowane są w pociągach KM na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

– Bilety KM – honorowane są w pojazdach ZTM Warszawa (pociągi, autobusy, tramwaje, metro) na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

– Bilety ŁKA – honorowane są w pociągach KM oraz SKM wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.11.2020 r. godz. 09.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Aktualne informacje można śledzić na Facebooku i Twitterze WTP Warszawa oraz na stronie wtp.waw.pl.