Type to search

Psy z Palucha świętują swój dzień na Wege Festiwalu

Podziel się

Dwudniowy Wege Festiwal rozpocznie się w sobotę, 30 czerwca o godz. 12.00 (bulwar Flotylli Wiślanej). Oprócz wegetariańskich potraw, nad brzegiem Wisły będzie można spotkać psy ze schroniska Na Paluchu. Na festiwalu, w niedzielę, pojawi się blisko dwadzieścia czwórnogów z wolontariuszami. Warszawiacy przez trzy godziny będą mieli okazję zapoznać się z pupilami, a także porozmawiać na temat procesu adopcji zwierząt. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

– Dzięki zespołowi wolontariuszy psiaki z naszego schroniska dostają szansę zwiedzenia Warszawy, a mieszkańcy mogą poznać nasze czworonogi w ich naturalnym środowisku, czyli w mieście, w którym żyją mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określanego popularnie Schroniskiem Na Paluchu i dodaje – W ramach kampanii „Adoptuj warszawiaka” i z okazji Dnia Psa wychodzimy tym razem na brzeg Wisły. Tego typu akcje, nie tylko pomagają znaleźć zwierzętom dom, ale także przygotować je do codziennego życia i wyjścia z boksu.

W tym momencie trwają również ostatnie prace wykończeniowe filii „Ochota na kota” W pawilonie handlowym przy ul. Grójeckiej 79 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Banacha i ul. Bitwy Warszawskiej 1920) zamieszka około 20 kocurów i kotek, które będą ambasadorami idei adopcji. Warto podkreślić, że systematyczne działania stolicy na rzecz ograniczenia zjawiska bezdomności zwierząt przynoszą wymierne efekty. Podopiecznych Schroniska Na Paluchu jest coraz mniej. Jeszcze kilka lat temu przebywało tam na co dzień ponad 2400 czworonogów. Teraz ta liczba jest ponad trzykrotnie mniejsza. Wciąż jednak setki czworonogów czeka na nowe domy i kochających właścicieli. Celem kampanii promującej adopcję „Adoptuj warszawiaka” jest zmiana postrzegania psów ze schroniska poprzez ich prezentację w różnych miejscach stolicy. Dzięki trzem poprzednim edycjom akcji szczęśliwe domy znalazło setki psów.