Type to search

Rusza festiwal jazzowy na Starówce

Podziel się

W sobotę, 30 czerwca, rusza 24. edycja popularnego festiwalu. Wystąpią legendy jazzu, międzynarodowe i polskie gwiazdy, będą premiery i jazzowe odkrycia. Posłuchamy artystów z USA, Francji, Włoch, Hiszpanii, Austrii, Skandynawii i Polski.

Patronat honorowy na festiwalem objęła Prezydent m.st. Warszawy. Został on zrealizowany z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy.

Międzynarodowy, Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce, to jedyny tego typu festiwal w Polsce adresowany do szerokiej publiczności o bezpłatnej formule. Jest jednym z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwalem jazzowym w Polsce. Trwa 2 miesiące wakacyjne, w każda sobotę lipca i sierpnia. Wśród tegorocznych wydarzeń, koncerty między innymi: Davida Murraya, Richarda Galliano, Paolo Fresu, Macieja Obary, Bireliego Lagrene.

Od lat jest wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy, co potwierdzają także badania i ankiety. Przez 23 lat istnienia zgromadził imponująca liczbę około miliona publiczności. Festiwal kreuje nowe fakty i jakości artystyczne. Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia, to od kilku lat znaki rozpoznawcze festiwalu.

www.jazznastarowce.pl