Type to search

„Rusz się Warszawo po Świętach!”

Podziel się

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi magiczny czas spędzony na rozmowach z najbliższymi i stół pełen smakołyków. Przez te kilka dni przepełnionych lenistwem nie liczymy kalorii i nie zwracamy uwagi na nadliczbowe kilogramy. Warto jednak pomyśleć o poświątecznych aktywnościach sportowo-rekreacyjnych, dlatego po raz czwarty zachęcamy warszawiaków do udziału w akcji „Rusz się Warszawo po Świętach!”

– Poprzednie edycje i duża frekwencja mieszkańców potwierdzają, że jest to doskonała inicjatywa, która pozwala w sposób atrakcyjny dla całych rodzin przedłużyć wyjątkowy świąteczny czas.Również w tym roku zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy, spalania kalorii i zadbania o swoje zdrowie i kondycję mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.    

Codziennie, od 27 do 31 grudnia, mieszkańcy będą mogli korzystać z licznych sportowych atrakcji. Ciekawa oferta zajęć została przygotowana przez miejskie ośrodki sportu. Na chcących zrzucić nadwyżkowe kilogramy i spędzić świąteczno-noworoczny czas zdrowo i aktywnie czeka nauka jazdy na łyżwach, imprezy na lodowisku, animacje i konkursy, a także jazda na nartach na Górce Szczęśliwickiej.

Szczegółowa oferta akcji „Rusz się Warszawo po Świętach” znajduje się tutaj.  Zachęcamy również do odwiedzania stron internetowych miejskich i dzielnicowych ośrodków sportu i rekreacji.

Z Kartą Warszawiaka i Kartą Młodego Warszawiaka korzystanie z miejskich pływalni, lodowisk i Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice jest bezpłatne.

„Aktywny warszawiak”

Ponadto w ramach programu „Aktywny warszawiak” – rusz się Warszawo po świętach” Towarzystwo Narciarskie „Biegówki” przeprowadzi cykl zajęć na rolkostradzie w Wesołej oraz w Parku Kultury w Powsinie. Będą to aktywności na nartorolkach lub nartach biegowych (w zależności od warunków pogodowych). 

Również Uczniowski Klub Sportowy Feniks Rembertów w dniach 27-29 i 31 grudnia zaprasza mieszkańców na zajęcia sportowo-rekreacyjne na pływalni Akademii Sztuki Wojennej (ul. gen. A. Chruściela „Montera” 103).

Wszystkie ćwiczenia będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów i instruktorów. Na zajęcia obowiązują zapisy, udział w nich jest bezpłatny. Program będzie adresowany zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci. Szczegółowe harmonogramy dostępne są tutaj.

Trwa sezon łyżwiarski

Amatorów zimowych rozrywek zachęcamy do odwiedzenia 16 miejskich lodowisk. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich ślizgawek działających w Warszawie w sezonie zimowym 2018/2019:

 1. Bemowo – przy ul. Obrońców Tobruku 40
 2. Białołęka – Białołęki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21
 3. Mokotów – Tor Łyżwiarski „Stegny” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Inspektowej 1
 4. Ochota – OSiR Ochota przy ul. Rokosowskiej 10
 5. Praga-Południe – Zespół Szkół nr 37 przy al. Stanów Zjednoczonych 24
 6. Śródmieście – przed Pałacem Kultury i Nauki
 7. Śródmieście – Rynek Starego Miasta 
 8. Targówek – OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20
 9. Ursus – SP nr 11 przy ul. Keniga 20
 10. Ursus – SP nr 14 przy ul. Sosnkowskiego 10
 11. Wawer – OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej 22
 12. Wesoła – przy ul. Armii Krajowej 72
 13. Wilanów – Centrum Sportu Wilanów przy ul. Gubinowskiej 28/30
 14. Wola – Ośrodek „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa, przy ul. Górczewskiej 69/73
 15. Wola – plac przy Urzędzie Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90
 16. Żoliborz – OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1