Type to search

Śniadanie prasowe: Podziel się przestrzenią – pamiętaj o osobach niewidomych

Podziel się

W poniedziałek, 8 października, o godz. 10.30 zapraszamy przedstawicieli mediów na śniadanie prasowe do restauracji w ciemności Different (Al. Jerozolimskie 123a, Millennium Plaza, I piętro), na temat wydarzeń związanych m.in. z międzynarodowym świętem osób niewidomych.

W śniadaniu prasowym udział wezmą: Włodzimierz Paszyński – wiceprezydent Warszawy, Gabriela Szustek – radna Warszawy, Donata Kończyk – pełnomocniczka prezydent Warszawy do spraw dostępności oraz Anna Bocheńska – szefowa restauracji Different i prezeska Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie” oraz Małgorzata Szumowska – inicjatorka kampanii #ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią i dyrektorka generalna Niewidzialnej Wystawy.

W restauracji Different goście jedzą w ciemnościach i są obsługiwani przez niewidomych kelnerów. Prosimy przedstawicieli mediów o punktualne przybycie, ponieważ do sali będą prowadzić nas kelnerzy.
Po śniadaniu prasowym, zapraszamy przedstawicieli mediów na Niewidzialną Wystawę, która znajduje się w tym samym miejscu.

15 października, od ponad pół wieku, na świecie obchodzimy święto osób niewidomych i niedowidzących. To Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W Warszawie w połowie października będzie szereg wydarzeń związanych nie tylko z tym dniem, ale z szeroko rozumianą dostępnością.