Type to search

Spacery po służewskiej zieleni

Podziel się

Ile lat żyje drzewo? Jakie krzewy są jadalne, a które mają właściwości lecznicze? Odpowiedzi można poznać podczas spacerów w parku przy Służewskim Domu Kultury. Mieszkańcy mają okazję zrelaksować się na wieczornych spotkaniach „Śladem ciszy”. Cykl wydarzeń rusza w piątek, 23 sierpnia.

Spacery dendrologiczne

Miłośnicy przyrody mają szansę poznać wiele ciekawostek o miejskich drzewach i krzewach. Uczestnicy spacerów nauczą się rozpoznawać gatunki oraz dowiedzą się, jak wykorzystać niektóre rośliny w kuchni i domowej apteczce. Prowadzący opowie o budowie i charakterystycznych cechach m.in. lip, brzóz i czarnego bzu oraz przybliży „przyjaźń” z przyrodą. Warsztat poprowadzi Jarosław Kasprzyk, edukator z Klubu Gaja. Spacery dendrologiczne odbędą się w piątek, 23 sierpnia, a także niedziele, 25 sierpnia i 15 września. Wszystkie rozpoczną się o godz. 12.00 w parku za Służewskim Domem Kultury.

Spacery uważności „Śladem ciszy”

Uważna obserwacja zieleni, kontemplacja przyrody i wieczornej głuszy to zamysł cyklu spacerów w milczeniu. Spotkania inspirowane są działaniami parateatralnymi Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Pierwsze odbędzie się w piątek, 23 sierpnia, a drugie w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 21.00 w parku za Służewskim Domem Kultury. Obowiązują zapisy – formularz znajduje się na stronie internetowej SDK. (Dla osób powyżej 16. roku życia).

Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny. Organizatorem wydarzeń jest m.st. Warszawa wraz ze stołecznym Zarządem Zieleni oraz Klub Gaja.