Type to search

Trakt Lubelski gotowy

Podziel się

Po otwarciu dla ruchu przebudowanego odcinka ul. Trakt Lubelski, od wtorku 2 czerwca z tras objazdowych wrócą autobusy (autobusy nocne od nocy z 1 na 2 czerwca). Stałą trasą będą jeździły autobusy linii 142, ale ze zwiększoną częstotliwością na tym odcinku, gdzie jest najwięcej pasażerów.

Zmiany to efekt rozmów prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Jeszcze w styczniu na spotkaniu w Wawrze prezydent zadeklarował uwzględnienie pomysłów i oczekiwań lokalnej społeczności.

Trakt Lubelski jest jednym z najstarszych szlaków komunikacyjnych na terenie Warszawy. Przebudowa odcinka drogi od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej rozpoczęła się wiosną 2019 r.  

Zrealizowana inwestycja objęła budowę nowej jezdni o długości ok. 2 km, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, przebudowę istniejącego chodnika po stronie wschodniej oraz wybudowanie nowego chodnika i drogi rowerowej po stronie zachodniej. Powstał także skuteczny system odprowadzania wody opadowej z drogi, wybudowane zostały: nowe oświetlenie uliczne, azyle na przejściach dla pieszych oraz zatoki autobusowe. Istotnym elementem inwestycji była budowa kanalizacji sanitarnej. Pojawiła się także nowa zieleń: krzewy, kwiaty i trawniki.

Od wtorku, 2 czerwca, na ul. Trakt Lubelski wrócą autobusy linii 142, 219, 702 i N72. Ulice Borków i Juhasów będzie obsługiwała linia 219.

Dodatkowe kursy uruchomimy pomiędzy pętlą Wiatraczna a ulicą Skalnicową  w dni powszednie, w godzinach szczytu (ramowo w godzinach: 6-9 oraz 15-19), co 30 minut. Razem z kursami podstawowymi linii (tj. na pełnej trasie do osiedla Aleksandrów) zapewnią częstotliwość co 15 minut na odcinku Wiatraczna – Ośrodek Szkoleniowy. Na swoje stałe trasy powrócą także autobusy linii 702 i N72. Autobusy pozostaną na ulicach Borków i Juhasów – po wycofaniu linii 142 będą jeździły tu autobusy 219.