Type to search

Ułatwienia zachęciły niepełnosprawnych do udziału w sylwestrze

Podziel się

Noworoczne życzenia o północy warszawiankom i warszawiakom złożyła Renta Kaznowska, wiceprezydent stolicy: „Warszawa jest piękna, barwna, kolorowa, otwarta dla wszystkich i silna. Silna, siłą mieszkańców Warszawy. Bardzo wam za to dziękuję. Życzmy sobie, żeby taką pozostała. Życzę wam zdrowia, bo jest najważniejsze. I szczęścia, bo szczęście przenosi góry! I żeby 2019 był rokiem spełnionych marzeń”.

Doskonałą zabawę zapewniły gwiazdy polskiej estrady, jakie wystąpiły na scenie m.in.: Bajm, Lady Pank, Małgorzata Ostrowska, Agnieszka Chylińska czy Andrzej Piaseczny.

Razem ze wszystkimi na pl. Bankowym w specjalnej strefie dostępności bawiły się także osoby z niepełnosprawnościami. W ciągu sześciu godzin zabawy odwiedziło ją blisko 70 osób – z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną oraz niesłyszące i niewidome.

Każdy z nich miał zapewnione ułatwienia – osoby na wózkach wjechali do strefy bez jakichkolwiek utrudnień, osoby niedosłyszące mogły korzystać z pętli indukcyjnej, a niesłyszący z pomocy tłumaczy polskiego języka migowego. Na warszawskim sylwestrze bawiły się także niesłyszący turyści z Niemiec, którym tłumaczka pomagała w międzynarodowym języku migowym.

Warszawski sylwester był bardzo bezpieczny, z raportów służb wynika, że na pl. Bankowym i w jego pobliżu nie zanotowano poważnych incydentów i zakłócania porządku. Podobnie noc minęła w całej Warszawie.