Type to search

Warsaw Challenge nakręca weekend w stolicy

Podziel się

Fort Bema na Bemowie to popularne miejsce spotkań warszawiaków, w którym czuć muzyczne wibracje. W tym roku Warsaw Challenge powraca do sprawdzonej lokalizacji i od godziny 15.30 czeka na fanów kultury hip-hopowej z atrakcyjnym programem wypełnionym bitwami tanecznymi najlepszych składów z Polski i zagranicy, koncertami topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz licznymi atrakcjami. Podczas imprezy, poza główną strefą koncertową, uczestnicy będą mogli także skorzystać z warsztatów tanecznych i zaplecza gastronomicznego z food truckami. 

Będą zapewnione udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak: pętla indukcyjna i podest z podjazdem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Warsaw Challenge w taneczno-muzycznej odsłonie
Warsaw Challenge powstało z pasji do tańca, więc od początku jednym z kluczowych elementów imprezy jest konkurs dla zawodników breakdance. Uczestnicy imprezy co roku mają okazję oglądać występy światowej czołówki jednego z najbardziej efektownych i trudnych stylów tańca. Do udziału w zawodach zapraszane są najlepsze ekipy z całego świata, które nie zawiodą także podczas sobotniej rywalizacji.

W tym roku wśród zagranicznych gości, którzy stworzą ekipę Grat8 znajdą się m.in. ukraiński skład Navi Crew, hiszpański XVII Generation, znani już fanom Warsaw Challenge tancerze z ukraińskiego Ruffneck Attack oraz ich rodacy z teamu East Side Bboys, Unstopables reprezentujący Izrael i Batalion z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy do rywalizacji dołączą także Nothing2Lose, tworzony przez tancerzy z Rosji, Białorusi i Łotwy. Taneczna rywalizacja ma także polski akcent. Do finałowej ósemki dołączą zwycięscy rodzimych eliminacji Warsaw Challenge – znakomity młody skład Coolkids Flavour. Podczas zaciętej rywalizacji jury wybierze najlepszą drużynę z Polski, która w wielkim finale zmierzy się z b-boyami z całego świata. A jest o co walczyć! Na zwycięzcę finałowej bitwy czeka nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych, ufundowana przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W tanecznych pojedynkach zmierzą się najlepsi tancerze, a oprawę muzyczną Warsaw Challenge zapewnią polscy raperzy. W sobotę, 31 sierpnia, sceną Warsaw Challenge zawładną Kali oraz duet Ten Typ Mes i Emil Blef, a zamknie koncert z okazji 20-lecia legendarnego warszawskiego składu PŁOMIEŃ 81. W przerwie między bitwami i koncertami uczestnicy obejrzą także show jednego z najlepszych beat boxerów – pochodzącego z Wielkiej Brytanii Ball-Zee.

Program Warsaw Challenge 2019
15.30-17.00 Pierwsza runda Turnieju Głównego Breakdance
17.00-18.00 Koncert KALI
18.00-18.30 Ćwierćfinały Turnieju Głównego Breakdance 
18.30-19.30 Koncert TEN TYP MES I EMIL BLEF
19.30-20.00 Półfinał Popping/Locking/House
20.00-20.15 Ball-Zee Beat Box Showcase
20.15-20.30 Ćwierćfinały Turnieju Głównego Breakdance
20.30-20.45 Finał taneczny Popping/Locking/House
20.45 Minuta hałasu
20.45-21.00 Finał Turnieju Głównego Breakdance
21.00-22.00 Koncert PŁOMIEŃ 81

Coś dla ciała, coś dla ducha
Festiwal hip-hopu to nie tylko program na scenie, ale także niepowtarzalna okazja, żeby spróbować swoich sił w tańcu. Dzięki znanym i cenionym b-boyom każdy z uczestników imprezy będzie mógł wziąć udział w warsztatach, udoskonalić nabyte wcześniej umiejętności taneczne i zmierzyć się z najlepszymi. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Po koncertowej dawce emocji i tanecznych wyzwaniach można także skorzystać ze strefy gastronomicznej z food truckami.

Specjalna linia autobusowa 
W tym roku uczestnicy festiwalu po raz drugi skorzystają ze specjalnej linii autobusowej, która będzie jeździła do Fortu Bema. Autobusy będą kursowały w godzinach 12.00-23.00 (co 20 minut) na trasie Metro Marymont – Fort Bema (przystanek przy ul. Księcia Bolesława) – Metro Marymont. Autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich, podróż jest możliwa na podstawie ważnego biletu komunikacji miejskiej.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegółowe informacje dotyczące Warsaw Challenge 2019 dostępne są na stronie www.warsawchallenge.com oraz na Facebooku.