Type to search

Wolves Summit – o innowacjach w technologii

Podziel się

– Jesteśmy jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie, w którym start-upy mają szansę na rozwój. Zarówno warszawscy przedsiębiorcy, jak i organizacje promujące postęp biznesu, odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednocześnie stolica Polski, na tle innych państw europejskich, wyróżnia się mocnym wparciem dla ośrodków innowacji i młodych firm technologicznych. Pięć lat temu otworzyliśmy Centrum Przedsiębiorczości Smolna, a od dwóch lat działa Centrum Kreatywności Targowa, gdzie początkujący przedsiębiorcy mają do dyspozycji przestrzeń biurową oraz merytoryczne wsparcie. Ze środków miejskich finansujemy programy akceleracyjne. Dzięki nieustannie rozwijającej się infrastrukturze wzrasta jakość życia mieszkańców, co również przyciąga do stolicy zarówno młode jak i dojrzałe biznesy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Wolves Summit to jedna z większych konferencji w stolicy, która pozwala łączyć środowiska start-upów, inwestorów i korporacji.

Sprzyjające warunki do rozwoju

Zainteresowanie konferencją rośnie każdego roku, jako że Polska staje się coraz bardziej widoczna będąc sercem innowacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas ostatniej edycji liczba uczestników osiągnęła 2500 reprezentantów z całego świata. Dla dużych firm, innowacja z „możliwości” stała się „koniecznością” i gra istotną rolę jako część ich strategii – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit.

Gest w stronę start-upów

Tym razem na konferencji pojawi się 300 start-upów (50 scale-upów), 200 inwestorów i 300 przedstawicieli korporacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w celu zbudowania wartościowych relacji biznesowych. W odpowiedzi na potrzeby i wymagania uczestników, Wolves Summit po raz kolejny skupiać się będzie na wysokiej jakości networkingu, wspieranym przez specjalny system pomagający znaleźć i umówić spotkanie z odpowiednimi osobami i firmami.

Podczas piątej edycji organizatorzy postanowili, że zakwalifikowane start-upy wezmą udział w konferencji bezpłatnie. Dzięki temu wzrósł poziom jakości selekcji. Formuła prowadzona od trzech lat pozwala przedsiębiorstwom skupić swoje zasoby na rozwoju technologii i umożliwia spotkanie 200 inwestorom oraz 300 przedstawicielom firm w zaledwie dwa dni.

W tym roku start-upy wyselekcjonowane będą m.in. pod kątem innowacyjności i zapotrzebowania rynku w wybranych obszarach. W sam proces selekcji zaangażowane są korporacje i fundusze, które poszukują konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma szansę na nawiązanie cennych partnerstw. Dodatkowo, by zapewnić wysoką jakość spotkań, odpowiadającą wszystkim uczestnikom, na Wolves Summit pojawią się przedstawiciele zróżnicowanych środowisk, m.in.: reprezentanci departamentów Strategii, R&D, Innowacji, IT, Digital, Sprzedaży, start-upy z 9 głównych branży z 61 krajów, firmy technologiczne, fundusze Venture Capital i MŚP.

Przede wszystkim — jakościowe relacje biznesowe

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące start-upy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie, bazując na dopasowaniu do wcześniej wybranych kryteriów, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wartościowe i właściwe. Dzięki specjalnemu narzędziu uczestnicy mogą umówić nawet 40 spotkań podczas dwóch dni wydarzenia. Podczas wszystkich edycji umówiono 18980 spotkań 1:1. Uczestnicy uważają, że tego typu rozmowy są bardzo istotne i pomagają w dalszej pracy.

Wolves Summit jest też miejsce na spotkanie przyszłych inwestorów. Do wielu start-upów, które dzięki Wolves Summit uzyskały potrzebny do dalszego rozwoju rozpęd, zaliczyć można Swipestox (obecnie Naga Group), Autenti, Tespack, Bin-E. Podczas ósmej edycji Wolves Summit odbędzie się konkurs Great Pitch, podczas którego 40 najlepszych start-upów i scale-upów będzie mogło przedstawić swoje pomysły i biznes zgromadzonym inwestorom i innym uczestnikom.

Miasto stołeczne Warszawa jest współorganizatorem konferencji. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: www.wolvessummit.com/pl

Obowiązują akredytacje: www.wolvessummit.com/uczestnicz-jako/media