Type to search

Zajęcia komunikacyjne w metropolii

Podziel się

Zajęcia komunikacyjne w metropolii

Zajęcia komunikacyjne w metropolii

Już niebawem mieszkańcy metropolii warszawskiej będą mogli kupować tańsze bilety Warszawskiego Transportu Publicznego. Najmłodszych z nich zapraszamy w nowym roku szkolnym na zajęcia komunikacyjne.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił nabór na zajęcia komunikacyjne dla klas I-III ze szkół podstawowych z gmin podwarszawskich w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest transport publiczny i jak wpływa on na środowisko naturalne, a także poznają główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Uczniowie przekonają się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, których przybywa na stołecznych ulicach. Część zajęć odbędzie się w autobusie elektrycznym. 

Pasażerowie z kartą metropolitalną

Zapraszamy na zajęcia najmłodszych mieszkańców metropolii bo Warszawa i podwarszawskie gminy rozszerzają współpracę transportową. Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym została rozszerzona. Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu biletu przez gminy. I trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

Skorzystają na tym mieszkańcy metropolii. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3, za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych od września zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd. Zainteresowanych jest kilkanaście samorządów, niektóre z nich już (np. Józefów)  zdecydowały w jakiej wysokości będzie to dopłata i podjęły odpowiednie uchwały.

Zapisy na zajęcia

Na zgłoszenia przez nauczycieli-wychowawców czekamy pod adresem ekozajecia@ztm.waw.pl. Należy do nich dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (do ściągnięcia ze strony internetowej ZTM). Zajęcia będą się odbywały w każdy czwartek miesiąca z wyjątkiem dni wolnych od zajęć, okresów świątecznych oraz ferii zimowych. Pierwsze planujemy w czwartek 4 października 2018 roku. Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie na terenie szkoły miejsca do zaparkowania autobusu (12-metrowego) tak, aby uczniowie mogli się przy nim bezpiecznie poruszać podczas zajęć. W ciągu jednego dnia w zajęciach może uczestniczyć pięć klas z jednej szkoły (minimalnie 80, maksymalnie 125 uczniów). Blok (dwie godziny lekcyjne) obejmuje zajęcia w klasie oraz z wykorzystaniem autobusu elektrycznego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

opublikowano 25 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 27 czerwca 2018r.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł