Type to search

„Zima w mieście” dobiega końca

Podziel się

Młodych gości zgromadzonych na widowni przywita Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Przedstawicieli mediów prosimy o przybycie do muzeum do godziny 12.45 (wejście boczne). Spektakl trwa około 80 minut.

Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne
Tradycyjnie Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) na dwa tygodnie zimowej przerwy stało się siedzibą projektu FOSA, czyli Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych, adresowanych do dzieci i młodzieży pozostających w czasie ferii w Warszawie.

Zwieńczeniem projektu jest spektakl „Akademia marzeń”, w którym wystąpi 100 uczestników warsztatów artystycznych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Cezary Domagała.
Premiera widowiska będzie też finałem akcji „Zima w mieście”. Na widowni centrum konferencyjnego Muzeum Polin (ul. Anielewicza 6) zasiądzie młodzież z feryjnych placówek edukacyjnych (widowisko biletowane).

Wręczenie Indeksów Qulturalnych IQ
Tego samego dnia (21 lutego) po spektaklu „Akademia marzeń”, Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy wręczy uczestnikom warsztatów FOSA Indeksy Qulturalne.

Indeks Qulturalny (IQ) to rozwiązanie systemowe, które miasto wprowadza w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Celem IQ jest, aby udział młodych ludzi w różnorodnych warsztatach, wystawach czy wykładach pogłębiających wiedzę, rozwijających zainteresowania i pasje oraz kształcących umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki był w określony sposób certyfikowany i akceptowany przez szkołę, jako forma nabywania kompetencji. Docenienie pozaszkolnej aktywności uczniów jest istotnym elementem edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.edukacjakulturalna.pl –  w zakładce „Index Qulturalny” oraz www.edukacja.warszawa.pl – w zakładce „Projekty i inicjatywy – Edukacja Kulturalna”.

Szczegółowe informacje na temat programu „Zima w mieście” dostępne są na stronie www.edukacja.warszawa.pl.

Patronami medialnymi „Zimy w mieście” są Radio ESKA oraz Super Express.