Type to search

Zmiany w ruchu na budowie obwodnicy

Podziel się

 W poniedziałek, 29 czerwca, ok. godz. 10.00 otwarty zostanie nowy wiadukt w ciągu ul. Mozaikowej nad Południową Obwodnicą Warszawy. To już drugi, obok wiaduktu w ciągu ul. Zabawnej, obiekt obwodnicy w Wawrze oddany do użytkowania. 

Również w poniedziałek, ok. godz. 23.00 wykonawca obwodnicy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na węźle obwodnicy z ul. Puławską, które umożliwią rozpoczęcie prac przy połączeniu istniejącej trasy z jej budowanym przedłużeniem na Ursynowie. Zmiana będzie polegała na skierowaniu pojazdów jadących w relacji zachód – północ (czyli z obwodnicy w kierunku centrum) na południową łącznicę – dotychczasowy wjazd na obwodnicę z Piaseczna i poprowadzeniu wszystkich relacji przez skrzyżowanie z ul. Puławską, pod wiaduktem. Wjazd na obwodnicę dla jadących ul. Puławską z Piaseczna zostanie poprowadzony pod wiaduktem i skierowany na północną łącznicę, czyli obecny zjazd z kierunku centrum.

We wtorek, 30 czerwca ok. godz. 19.00 wykonawca obwodnicy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej. Na potrzeby przebudowy skrzyżowania ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. Rosoła zostanie przeniesiony na tymczasową jezdnię, na której będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Równocześnie zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Płaskowickiej pomiędzy ul. Cynamonową a Rosoła. Objazdy będą prowadziły ulicami:  Gandhi – Cynamonowa; Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej. Autobusy linii 195 (tylko w kierunku Metra Natolin) pojadą ulicami: Stryjeńskich i Belgradzką, a nocnej N37 ul. Rosoła.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2, jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. Budowane są m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Następny Artykuł