Type to search

Poznaj skuteczne sposoby na zacienienie tarasu

Podziel się

Wypoczynek w słońcu, choć przyjemny, czasem jest również męczący. Warto mieć na zewnątrz przestrzeń zacienioną, gdzie można wygodnie usiąść, wypić kawę i poobserwować przyrodę. Takim miejscem jest taras. Warto dowiedzieć się, jak skutecznie go zacienić.

Jak zabudować taras?

Stała zabudowa tarasu ma mnóstwo zalet. Uda się stworzyć przytulną przestrzeń do wypoczynku, osłoniętą od wiatru, a jednocześnie zapewniającą przyjemny cień w upalne dni.

Do zabudowy wykorzystywane są dachy oraz wsporniki, a także kratki wykonane z różnych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Najchętniej wykorzystywanymi są drewno, aluminium oraz szkło.

Pergole tarasowe

W związku z tym, że przylega bezpośrednio do ściany budynku, musi być powiązana wizualnie z pozostałymi elementami architektury.

Konstrukcja składa się ze specjalnych słupów oraz zadaszenia. Do podłoża mocuje się ją kotwami. Można także zastosować boczne ścianki, w celu pełniejszej ochrony przed deszczem oraz wiatrem. Można także wykorzystać usługi dekoracyjne z Warszawy, aby zastosować inne formy aranżacji m.in. zasłony z materiału. Dodają aranżacji romantycznego, tajemniczego charakteru.

Pergolę można pokryć dachówką lub blachą, taką samą jaka znajduje się na domu lub garażu. Ważne, aby zastosować wysokiej jakości materiały, odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Daszek z ruchomymi lamelami

Ruchoma konstrukcja dachu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie takiej ilości światła, jaka w danym momencie jest najbardziej potrzebna. Jest to minimalistyczne rozwiązanie, bardzo popularne w nowoczesnym budownictwie. Wyróżnia się oszczędną formą, ale jest niezwykle przydatne w trakcie upałów. Do sterowania lamelami wykorzystywany jest napęd elektryczny.

Markizy

Materiałowy daszek można z łatwością rozsunąć oraz zsunąć. Może odbywać się to ręcznie lub przy użyciu napędu elektrycznego. Usługi dekoracyjne w Warszawie zapewniają dostęp do różnego typu konstrukcji, w stylach dopasowanych do tworzonej aranżacji ogrodu. Dzięki temu rozwiązaniu można wygodnie zacienić taras, zapewniając sobie z niego komfortowe użytkowanie w trakcie upalnego lata.

Żagle tarasowe

Konstrukcja daje możliwość na szybkie i tanie zacienienie tarasu. Przez materiał słońce nie przebija się, jednocześnie przestrzeń nie jest całkowicie zaciemniana. Ze względu na nieregularny kształt, do ogrodu wprowadzana jest dynamika.

Parasol ogrodowy

Prostym, tanim i uniwersalnym rozwiązaniem jest parasol ogrodowy. Zapewnia punktowe zadaszenie tarasu, najlepiej sprawdza się nad stołem. Wyróżnia się bardzo dużą mobilnością. Można zdecydować się na wersję stojącą lub wiszącą.

Która osłona przeciwsłoneczna jest najlepsza?

Dużo zależy od indywidualnych preferencji właściciela tarasu. Szukając trwałego, stabilnego rozwiązania warto postawić na pergole ogrodowe. Znacznie większą mobilność zapewniają lamele, natomiast najpowszechniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są parasole ogrodowe. Które rozwiązanie wybierzesz? To już zależy od Ciebie.