Type to search

Jak wygląda masaż tajski klasyczny i czym różni się od masaży olejkowych

Podziel się

Masaż tajski klasyczny to uniwersalna terapia dla całego ciała. Pochodząca z Azji, egzotyczna forma fizjoterapii zdobywa coraz większą popularność, ale na czym tak naprawdę polega? Postaramy się Państwu przybliżyć właściwości masażu tajskiego klasycznego i wskazać kiedy powinniśmy go stosować. 

Masaż klasyczny tajski wykonywany w tradycyjnej formie jest masażem typowo fizjoterapeutycznym, zorientowanym na przywrócenie sprawności w naszym ciele i zlikwidowanie przyczyn bólów mięśni. Jest wykonywany bez użycia olejków, w specjalnych ubrankach jednorazowych, tak aby umożliwić masażystkom wykorzystanie jak największej siły (olejek użyty do masażu nie pozwala na uzyskanie rezultatów takich, jak w klasycznym masażu tajskim, ze względu na to że palce ześlizgują się pod jego wpływem i masażystka nie może uzyskać odpowiedniego tarcia). Ubranka używane do masażu tajskiego klasycznego w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun są jednorazowe i bardzo luźne, tak abyśmy podczas masażu czuli możliwie największy komfort. Tradycyjny masaż tajski może być wykonywany tylko na większej płaskiej powierzchni – na specjalnie do tego przygotowanych podestach oraz materacach lub na specjalnych, dużych łóżkach do masażu. Wszystko ze względu na to, że masaż tajski klasyczny wymaga zarówno od masażystki, jak i masowanego odrobiny rozciąganie, które jest możliwe tylko i wyłącznie na większych powierzchniach. Jeśli kiedykolwiek trafimy do salonu masażu tajskiego, w którym oferują wykonanie masażu tajskiego klasycznego na małych łóżkach lub fotelach, powinniśmy natychmiast wyjść, dlatego że to co wykonują to nie jest w żadnym wypadku masaż tajski. W sieci salonów masażu tajskiego mamy specjalnie przygotowane stanowiska o wymiarach przystosowanych do masażu klasycznego tajskiego. Aby właściwie ułożyć i przygotować nasze stanowiska, zasięgnęliśmy rad tajskiego mistrza i nauczyciela masażu tajskiego, który oceniał osobiście każde z nich. Salony masażu tajskiego ThaiSun zostały stworzone i zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom wykonania tego egzotycznego masażu. 

Co wybrać – masaż tajski klasyczny czy olejkowy? I jak odróżnić prawdziwy masaż tajski od innych masaży?

Masaż tajski klasyczny został stworzony po to, aby pomagać. Jego główne zastosowanie to terapia fizyczna i sprawienie, żebyśmy poczuli się lepiej. Jeśli nie jesteśmy aktywni fizycznie i nie jesteśmy rozciągnięci masaż tajski klasyczne może być bardzo intensywnym przeżyciem. Dla osób dla których masaż tajski tradycyjny jest za mocny mamy doskonałą propozycję – tajski masaż olejkami aromatycznymi. Jest to wariacja tajskiego masażu, w której się używa olejku. Z natury jest to bardziej delikatny i precyzyjny masaż, ponieważ olejek nie pozwala na tak mocną siłę nacisku – dzięki temu nadaje się idealnie dla osób, dla których tajski masaż tradycyjny jest zbyt silny. Masaż olejkami aromatycznymi to masaż całego ciałą, który nie odbywa się w ubrankach – osoba masowana do tego zabiegu dostaje bieliznę jednorazową, która po masażu jest wyrzucana. Sam masaż olejkami aromatycznymi to nie tylko fizjoterapia – ten zabieg jest tak skonstruowany aby dostarczyć maksimum przyjemności i komfortu psychicznego naszemu gościowi. Szczególnie polecamy masaż olejkami aromatycznymi osobom, które przychodzą do nas zmęczone psychicznie – na skutek zbyt intensywnej pracy, wypalenia zawodowego lub depresji. W trakcie zabiegu osoba masowana doświadcza też wyjątkowej aromaterapii – olejki używane do masażu są tworzone w oparciu o nasze nuty zapachowe, stworzone specjalnie dla nas przez tajskich producentów kosmetyków. 

Masaż tajski, zarówno olejkowy, jak i tradycyjny różnią się od innych masaży technikami i jakością wykonania. Nierzadko możemy usłyszeć, że tylko prawdziwy masaż tajski daje takie uczucie rosnącej energii i poprawia samopoczucie w znaczny sposób. W dobie rosnącej popularności masażu tajskiego bez wątpienia natkniemy się na salony oferujące masaż tajski wykonywany przez polaków, balijczyków lub nepalczyków. Należy wystrzegać się takich miejsc i umiejętnie rozróżniać, gdzie możemy doświadczyć prawdziwego masażu tajskiego. W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun tajskie masaże są wykonywane tylko i wyłącznie przez tajskie masażystki. 

Źródło: Masaż Warszawa – Thaisun.pl