Type to search

Zalety regularnego odkurzania i prania dywanów, wykładzin i wycieraczek

Podziel się

Dywany, wykładziny i wycieraczki to tekstylia, które można znaleźć właściwie w każdym domu. Używa się ich codziennie, a więc niezwykle intensywnie, dlatego bezwzględnie należy pamiętać o regularnym i dokładnym czyszczeniu tego typu powierzchni. Na rynku można znaleźć wiele propozycji czyszczenia dywanów czy wykładzin, jednak czasami trudno dokonać właściwego wyboru.

Korzyści z regularnego prania dywanów

Pranie dywanów jest gwarancją tego, że dywan będzie czysty nie tylko wizualnie, ale również wolny od wszelkich mikroorganizmów, które nie są widoczne gołym okiem, a pozostają niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Jest to szczególnie istotne, gdy w domu mieszka alergik. Regularne pranie dywanów na wskroś powinno zapewnić bowiem ulgę od kataru, kaszlu czy łzawienia oczu. Wskazane jest to również, jeśli w domu mieszkają dzieci, które są szczególnie wrażliwe na bakterie i grzyby obecne w głębokich warstwach dywanów i wykładzin. Bardzo istotne jest także regularne pranie wycieraczek, które są wizytówką domu i psują jego estetykę, gdy są zabrudzone błotem czy piaskiem.

Oddając swoje tekstylia podłogowe do profesjonalnej pralni dywanów, zyskujemy pewność, że dywan będzie gruntownie wyczyszczony, znikną plamy, okruchy i kurz, a kolor i struktura materiału pozostaną nienaruszone. Regularne pranie dywanów zazwyczaj pozytywnie wpływa również na okres eksploatacji dywanów, wykładzin i wycieraczek.

Prać dywan samodzielnie czy powierzyć go w ręce specjalistów?

Ręczne pranie dywanów było dawniej na porządku dziennym. Jednak brak odpowiednich środków oraz nieumiejętne techniki czyszczenia mogą skutkować zniszczeniem materiału. Obecnie w każdej większej miejscowości funkcjonuje profesjonalna pralnia dywanów, w której możemy zostawić nasze tekstylia specjalistom. Miejsca tego typu oferują również pranie wycieraczek. Zaletą skorzystania z usług specjalistów jest również fakt, że nie musimy się martwić procesem suszenia dywanu po praniu, który w domowych warunkach byłby trudny do przeprowadzenia. Niektóre firmy oferują nawet usługi, takie jak skracanie i obszywanie dywanów oraz pranie tekstyliów bezpośrednio w biurze lub w mieszkaniu. Można się również spotkać z ofertą ozonowania dywanu, który polega na ekologicznej i bezpiecznej dezynfekcji właśnie przy pomocy ozonu. Może okazać się to pomocne, zwłaszcza jeśli dywan przesiąknie jakimś przykrym zapachem. Kolejną zaletą jest możliwość kompleksowego prania w domu klienta, jeśli dywan jest ciężki do przewiezienia. Ręczne pranie dywanów nie jest zatem koniecznością i lepiej zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalnej firmy.

Biorąc pod uwagę możliwości, jakie dają pralnie dywanów obecne aktualnie na rynku, warto postawić na swoją jakość, wygodę i komfort i przekazać swoją wykładzinę, dywan lub wycieraczkę w ręce specjalistów. Niezależnie od kompleksowości oferty, na którą się zdecydujemy (pranie dywanów na wskroś, obszywanie, ozonowanie) z pewnością będziemy zadowoleni z czystości materiału oraz zachowania jego struktury i kolorystyki.