Type to search

Miasto wspiera działkowców

Podziel się

Budowa świetlic, zakup sprzętu ogrodniczego, wymiana oświetlenia i ogrodzeń czy też instalacja monitoringu to inwestycje, które wkrótce zostaną zrealizowane w stołecznych ogródkach działkowych.

Warszawa przeznaczyła do tej pory na projekty dla stowarzyszeń ogrodowych 760 tys. zł.
10 października przekazano kolejne umowy z dofinansowaniem z budżetu Mazowsza na ponad 200 tys. zł.
Działki pełnią ważną rolę w ekosystemie przyrodniczym miasta dlatego cieszymy się, że tego rodzaju wsparcie zostało uruchomione. Dzięki środkom miasta i marszałka województwa udało się wesprzeć blisko 40 ogródków działkowych w projektach, które są nie tylko istotne dla danej społeczności, ale można je też zrealizować w stosunkowo krótkim czasie – mówi Maciej Fijałkowski, dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju.

Dzięki przyznanym dotacjom poprawią się warunki korzystania z Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD). Projekty, które uda się zrealizować polegają w szczególności na budowie lub modernizacji infrastruktury ogrodowej, w tym: budynków gospodarczych i domów działkowca, świetlic, ogrodzeń, bram i furtek. Zostaną również zmodernizowane instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i oświetleniowe oraz pojawią się monitoring czy wiaty śmietnikowe.
Lista pozytywnie ocenionych wniosków które otrzymały wsparcie miasta jest dostępna tutaj. Informacje o dotacjach udzielonych przez województwo mazowieckie znajdują się tutaj.