Type to search

Mieszkańcy realizują pomysły we współpracy z Warszawą

Podziel się

Z roku na rok oddolnych pomysłów jest coraz więcej. Wzrost zainteresowania ich realizacją w ramach inicjatywy lokalnej cieszy szczególnie, ponieważ w tym roku w Warszawie obchodzimy jej 5-lecie. W ciągu pięciu lat złożono ponad 260 wniosków, na łączną kwotę blisko 1,9 mln złotych. Swoje działania realizowali już wnioskodawcy ze wszystkich dzielnic Warszawy. W ramach inicjatywy m.in. zrewitalizowaliśmy zielone enklawy, podwórka, organizowaliśmy pikniki i spotkania sąsiedzkie, potańcówki, spacery przyrodo- i kulturoznawcze po okolicy, wycieczki i rajdy rowerowe, założyliśmy ogródki edukacyjne.

W tym półroczu najwięcej pomysłów na działania zgłosili mieszkańcy Pragi-Południe, Włoch i Wawra. Widać również, że pomysłowości warszawiaków sprzyja wiosenna i letnia aura – najwięcej wniosków dotyczy organizacji wydarzeń plenerowych (pikniki, potańcówki, spacery).

Zaproszenie – kolejna inicjatywa w najbliższy weekend
Kolejna inicjatywa lokalna odbywa się już w najbliższy weekend. Młodzież i wychowawcy z Ogniska Mokotów zapraszają w sobotę, 7 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00 na letni piknik ogniskowy (ul. Grottgera 25a). W programie ciekawe wydarzenia m.in. Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego, warsztaty robienia biżuterii oraz gry podwórkowe. Na uczestników będzie czekał poczęstunek z grilla i orzeźwiająca lemoniada.

W załączeniu zdjęcia: z tegorocznej inicjatywy w Wesołej (Dzień Sąsiada w Lesie Milowym z alpakami i zaproszenie na Letni Piknik Ogniskowy.