Type to search

Nowa strona Warszawskiego Transportu Publicznego

Podziel się

Wygaszanie dotychczasowej strony rozpocznie się od części poświęconej WTP – w nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 października) adres wtp.waw.pl zostanie przejęty przez nowy portal. Następnie z czwartku na piątek (z 17 na 18 października) przejęty zostanie adres ztm.waw.pl, a „stara” strona internetowa zostanie zamknięta.

Zapraszamy  do korzystania z wtp.waw.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o Warszawskim Transporcie Publicznym, skierowane bezpośrednio do pasażerów, takie jak rozkłady jazdy, aktualności, planer podróży, mapy i schematy czy informacje o biletach i ulgach. Po wejściu na stronę wtp.waw.pl od razu jest dostęp do wyszukiwarki połączeń, komunikatów o aktualnej sytuacji komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej, informacji o bieżących zmianach w komunikacji oraz aktualności.

Główne menu strony zostało podzielone na sześć kategorii: „rozkłady, połączenia”, „bilety, opłaty”, „poradnik”, „dla turystów”, „aktualności” i „o WTP”. W prezentacji rozkładów jazdy wprowadzono kilka nowych rozwiązań ułatwiających wyszukiwanie informacji – oznaczenie, na poziomie wyboru linii, zmian w kursowaniu, możliwość dodania linii do ulubionych oraz przedstawienie na schemacie kursów wariantowych. Nowością są interaktywne mapy. Nowa jest także wyszukiwarka ulg. Wystarczy wybrać jak najwięcej warunków, jakie spełniamy, a system podpowie, jaki bilet kupić.

Każdą osobę zainteresowaną zamówieniami publicznymi, ofertami pracy, konsultacjami społecznymi, projektami europejskimi i inwestycyjnymi zapraszamy natomiast na stronę Zarządu Transportu Miejskiego ztm.waw.pl.