Type to search

Tramwaj na Kasprzaka – pierwsza umowa podpisana

Podziel się

Tramwaj na Kasprzaka – pierwsza umowa podpisana

Tramwaj na Kasprzaka – pierwsza umowa podpisana

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka. Nowe tory pozwolą mieszkańcom południowej Woli szybko dojechać do centrum.

Za 12 miesięcy wykonawca przekaże szczegółową dokumentację projektową niezbędną do zbudowania nowej trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka między ul. Wolską i Skierniewicką. Długość trasy wyniesie ok. 3,5 km. Zbudowane zostaną tory na odcinku ponad 2 km, a istniejące odcinki o długości ok. 1,2 km na ul. Wolskiej i na ul. M. Kasprzaka zostaną zmodernizowane.

Pasażerowie będę mogli korzystać z sześciu nowych przystanków przy ul. Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. J.K. Ordona. Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom nowych mieszkańców szybki i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy. Tory na ul. M. Kasprzaka – podobnie jak nowe, świeżo zmodernizowane na ul. Puławskiej – będą obsadzone zielenią.

Szczegóły zamówienia

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka (między ul. Karolkową i Sowińskiego) oraz na ul.  Wolskiej (od ul. Elekcyjnej do M. Kasprzaka). Firma BPBK SA, która zajmie się projektowaniem będzie miała obowiązek uzyskania decyzji administracyjnych potrzebnych do przeprowadzenia robót budowlanych, które zaplanowano przeprowadzić w ciągu 24 miesięcy. Wartość zamówienia to 2,6 mln zł brutto, a czas jego realizacji – łącznie 12 miesięcy.

Dodatkowe informacje, raporty z konsultacji społecznych i wizualizacje dostępne są na: tramwajnakasprzaka.pl

Grafiki: Tramwaje Warszawskie

Powiększ zdjęcie

opublikowano 6 grudnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *