Type to search

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

Podziel się

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

Wiślane promy i statki to też komunikacja publiczna. Dlatego w Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, uruchamiamy dodatkowe kursy Warszawskich Linii Turystycznych. Wejściówki są dostępne w serwisie www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy Dworcu Warszawa Wileńska.

Po raz ostatni w tym roku będzie się można wybrać w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02. Około godziny 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby dwie godziny później wyruszyć do Warszawy. Ten czas można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta, jednego z najstarszych na Mazowszu. Rejs kończy się około godz. 18.00.

Statek „Zefir” zabiera na pokład 120 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy (po pięć w sobotę i niedzielę 15 i 16 września) będzie można również zdobyć podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa. Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z „kołem fortuny”.

Po raz ostatni pływać będą promy, które są znakomitą atrakcją dla wszystkich, chcących szybko przeprawić się na drugi brzeg Wisły. „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a na promie „Wilga” zmieści się aż 40 osób i tyle samo rowerów.

opublikowano 10 września 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *