Type to search

Wystawa National Geographic Photo Ark w warszawskim zoo

Podziel się

Projekt Photo Ark ma na celu stworzenie portretów wszystkich zagrożonych gatunków i promowanie akcji na rzecz ratowania dzikich zwierząt. Wybrane zdjęcia Joela Sartore przypominają, jak ważna jest ochrona środowiska i zachowanie równowagi w przyrodzie. Wielokrotnie nagradzany fotograf wybrał się z aparatem do 40 krajów, aby stworzyć niecodzienne fotograficzne archiwum blisko dwunastu tysiącom gatunków ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. W ciągu dziesięciu lat udało mu się uchwycić ponad osiem tysięcy zdjęć. Do tej pory wystawa prac Joela Sartore, laureata światowych nagród, była pokazywana w kilkunastu miastach w Stanach Zjednoczonych, a także w Portugalii i Włoszech. Teraz mieszkańcy Warszawy mają szansę ją zobaczyć w stołecznym zoo.

Ta wystawa zapiera dech w piersiach. Oddaje piękno dzikich zwierząt i zwraca uwagę na to, abyśmy dbali o naszą Ziemię. To od nas zależy, jak długo będą żyły niektóre gatunki np. zagrożone wyginięciem tygrysy czy niedźwiedzie polarne. Projekt Photo Ark świetnie się wpisuje w misję warszawskiego zoo, którą jest ochrona naszej bogatej przyrody. Na co dzień przypominamy, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że warto troszczyć się o ten wielki skarb – naturę – mówi Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Wystawa dedykowana jest wszystkim fanom fotografii i amatorom spędzania wolnego czasu wśród zwierząt. Zdjęcia prezentowane są na wyremontowanej alei głównej warszawskiego zoo, na wysokości placu zabaw. Galerię można oglądać codzienne, w godzinach otwarcia ogrodu, aż do końca września.
Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku 90. urodziny. Z tej okazji, na terenie zoo organizowane jest wiele wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce – wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb.