Type to search

Honda Civic 4D vs. Honda Civic 5D

Podziel się

Samochody Hondy cieszą się dużą popularnością wśród kierowców poszukających niezawodnych i wygodnych pojazdów. Na rynku istnieje wiele modeli tej marki; jeśli szukamy rodzinnego, miejskiego, a zarazem dynamicznego samochodu, warto zapoznać się z możliwościami Hondy Civic 4D lub 5D. Najnowsze wersje oferują nowoczesną stylistykę, dobrze wyposażone wnętrza, wielowahaczowe komfortowe zawieszenie i mocne silniki turbo, gwarantujące pewną i bezpieczną jazdę.

Honda Civic 4D

Model ten należy do segmentu sedan i jest dłuższy o 13 cm od wersji hatchback 5D. Oferuje przestronne i komfortowe wnętrze dla 5 dorosłych osób oraz bagażnik o pojemności 519 litrów, który ma jednak trudniejszy dostęp i mniejszą ustawność niż Civic 5D. Model ten wyposażono w komfortowy tryb jazdy, doskonale tłumiący nierówności i zapewniający odpowiednią stabilność, który nadaje się dla rozważnych kierowców o umiarkowanym stylu jazdy. Przewidziano w nim takie udogodnienia, jak  multimedialny ekran dotykowy z systemem Android, system ograniczający skutki kolizji czy zapobiegający zjeżdżaniu z pasa ruchu, inteligentny adaptacyjny tempomat i system rozpoznawania znaków drogowych.

Civic 4D jest dostępny zarówno z manualną skrzynią biegów, jak i z bezstopniową wersją automatyczną CVT. Turbodoładowanie silnika benzynowego 1.5 l o mocy 182KM gwarantuje odpowiednią dynamikę i możliwość bezpiecznego manewrowania pojazdem przy jednoczesnym bardzo niskim spalaniu na poziomie około 5.8l/100km. Ceny Hondy Civic 4D zaczynają się od około 87 000zł, osiągając pułap 111000 zł za najbogatsze wersje wyposażenia.

Honda Civic 5D

Jest 5-drzwiowym modelem wersji hatchback o futurystycznej stylistyce, zapewniającym wystarczająco dużo miejsca nawet bardziej wymagającym kierowcom. Opływowa sylwetka odpowiada za dynamiczny, sportowy wygląd samochodu. 10 generacja jest znacznie większa i nowocześniej wyposażona niż poprzednia. Możemy zdecydować się na silnik benzynowy 1.0 l lub 1.5 l, oraz manualną lub automatyczną, bezstopniową przekładnię biegów. Honda Civic 5D posiada regulowane sportowe ustawienia zawieszenia. Adaptacyjne amortyzatory pozwalają na dynamiczną czy wręcz agresywną jazdę, zapewniając odpowiednią sztywność i łatwe pokonywanie ciasnych zakrętów. Tego elementu niestety brak w sedanie. Bagażnik o pojemności 478 l wystarczy na podstawowe potrzeby każdej rodziny.

Samochód zaopatrzono w takie udogodnienia, jak tempomat adaptacyjny, system rozpoznawania znaków drogowych, asystent zapobiegania zjeżdżania z pasu ruchu, multimedialny ekran dotykowy z systemem Android czy automatyczny hamulec, przydatny zwłaszcza w godzinach szczytu. Hatchback w standardzie posiada czujnik deszczu i parkowania, kamerę cofania, nawigację, dwustrefową klimatyzację, lampy LED i inne wysokiej klasy udogodnienia, niedostępne w standardowej opcji sedana. Jest dostępna już od 67 000zł za podstawową wersję, nawet do 113 000zł za samochód wyposażony w mocniejszy silnik, automatyczną skrzynię biegów i zaawansowane udogodnienia technologiczne.

Jeżeli szukamy auta osobowego w wersji sedan lub hatchback oferującego sportowe osiągi i liczne systemy bezpieczeństwa, warto zdecydować się na jeden z modeli Hondy – Civic 4D lub Civic 5D. Dopracowane rozwiązania technologiczne zapewniają komfortowe poruszanie się, a odpowiednio duża przestrzeń jest przystosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających kierowców. Oba modele oferują bardzo zbliżone wnętrza, przy czym ceny podstawowych wersji różnią się o blisko 20 000zł, dla najbogatszej wersji, osiągając praktycznie identyczny poziom.

Inspirowane: autowitolin.pl – honda modele