Type to search

Jak oświetlić pracownię makijażu lub gabinet kosmetyczny?

Podziel się

Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy to absolutna podstawa. Prawidłowo dobrane światło nie tylko pomaga w wykonywaniu codziennych czynności. Nie obciąża również wzroku podczas wielu godzin pracy w konkretnym pomieszczeniu. Niniejszy wpis poświęcono tematyce oświetlenia gabinetu kosmetycznego i pracowni makijażu. Dowiedz się w jakie lampy warto zainwestować prowadząc tego typu działalność.

Oświetlenie w salonie kosmetycznym – czy warto wybrać reflektory sufitowe?

Planując system oświetlenia do gabinetu warto zwrócić uwagę nie tylko na salę zabiegową, ale także na recepcje. Uniwersalnym rozwiązaniem w tym kontekście są reflektory sufitowe o ciekawym kształcie i klasycznej kolorystyce. Takie elementy są bardzo dobrym źródłem światła, a jednocześnie doskonale prezentują się we wnętrzu zaaranżowanym w dowolnym stylu.

Wybierając reflektory do sali, w której będą przeprowadzane zabiegi warto wybrać żarówki emitujące chłodne lub neutralne światło. Kolorystyka zbliżona do naturalnej dużo mniej obciąża wzrok, co ma znaczenie dla wyższego komfortu pracy.

Świetlówka liniowa – dlaczego warto ją stosować w gabinetach kosmetycznych?

Oświetlenie LED jest nie tylko atrakcyjne cenowo, ale także dużo bardziej ekonomiczne. Wybierając świetlówki liniowe można w szybki i skuteczny sposób oświetlić recepcję i gabinet zabiegowy. Dodatkowo, estetyka tego typu lamp jest dość uniwersalna. Dobór odpowiedniego rodzaju elementu oświetlenia nie stanowi więc większego wyzwania.

W gabinetach kosmetycznych często bardzo przydatnymi okazują się również lampy nad lustro. W tym celu można zdecydować się na oświetlenie obejmujące całą ramę lub znajdujące się wyłącznie na górze. Taki element świetlny można potraktować nie tylko w sposób użytkowy. Lampa znajdująca się nad lustrem świetnie buduje też nastrój w miejscu wykonywania zabiegów.

Dobierając w sposób odpowiedni oświetlenie do gabinetu lub stanowiska kosmetycznego można zapewnić sobie wyższy komfort pracy. Należy pamiętać, aby wybrać odpowiednią barwę światła do tego typu pomieszczeń.