Type to search

Marmur – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Podziel się

Marmur kojarzony jest z luksusem i wytwornością. Nie bez powodu wykorzystywany był do wykańczania rezydencji najbogatszych osób w kraju. Jego elegancki wygląd w połączeniu z wysoką wytrzymałością sprawia, że marmur mimo upływu lat nadal ma swoich zwolenników. Różnorodna kolorystyka, a przede wszystkim niepowtarzalność idealnie dopełnia wnętrza niezależnie od zastosowanego stylu. 

Marmur w kuchni i salonie

Wykorzystanie marmuru w kuchni to jedno z bardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o zastosowanie go w domu. Ze względu na wysoką wytrzymałość i podatność na uszkodzenia, świetnie sprawdza się nie tylko na ścianie czy podłodze. W zależności od stylu, jaki panuje w Twojej kuchni, zdecydować możesz się na więcej, bądź mniej marmurowych elementów. Nie da się jednak ukryć, że doskonale współgra on zarówno z nowoczesnymi wnętrzami, jak i tymi w stylu rustykalnym czy klasycznym. 

Marmur w kuchni widywany jest najczęściej w postaci blatów meblowych. Materiał ten, choć nie należy do najtańszych, chętnie wybierany jest ze względu odporności na uszkodzenia mechaniczne i wpływ wysokiej temperatury. Zarysowany marmurowy blat z łatwością można uratować, poddając go polerowaniu. Równie często spotkać możemy się z wykorzystaniem marmuru jako blat stolika kawowego w salonie.

Marmurowe elementy w łazience

Poszukujesz rozwiązania, które dodadzą Twojej łazience stylu i klasy? Nie od dziś wiadomo, że to właśnie marmur uznawany jest za materiał pozwalający wprowadzić do wnętrz szlachetności. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać możesz marmur

Marmur w łazience pozwala w łatwy sposób stworzyć swoje własne domowe królestwo relaksu. Choć na rynku, dostępnych jest wiele rozwiązań, które swoim wyglądem przypominają ten kamień, daleko im do oryginału. Jednak naturalne marmurowe płyty nie sprawdzą się w każdej łazience. Szczególnie odradzane są one w niewielkich pomieszczeniach ze względu na możliwość uzyskania uczucia przytłoczenia i ciężkości wnętrz. Jeśli posiadasz jasną łazienkę o sporej powierzchni, warto przemyśleć czy nie wykorzystać marmuru na posadzce bądź jako element wykończenia ścian. 

Marmurowe dodatki w domu

Znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak również niezwykle dobrze prezentującym się jest wykorzystanie marmuru jako elementu dekoracyjnego. Stworzenie marmurowych schodów, posadzki, czy wykończenie z jego użyciem kuchni, czy łazienki to koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dzięki dostępności wielu rozwiązań w postaci kamiennych dodatków, z łatwością wprowadzisz do swojego wnętrza odrobinę luksusu.

Zastanawiasz się, jakie elementy dekoracyjne mogą być wykonane z marmuru? Ich lista jest całkiem imponująca. W przypadku kuchni warto postawić na marmurowe deski do krojenia, wałek do ciasta czy moździerz. Znacznie bardziej poszaleć możemy w salonie. Marmurowe świeczniki, podstawki pod kubek czy wazony to tylko niektóre z propozycji, które pozwolą odmienić Twoje wnętrze.