Type to search

5 najważniejszych akcesoriów do sauny suchej

Podziel się

Pozytywny wpływ sauny na nasze zdrowie jest powszechnie znany. Za pomocą suchej sauny możliwe jest pozbycie się toksyn z organizmu i pobudzanie układu krążenia, a być może najważniejsze, relaks i uczucie odprężenia. Podczas sesji przydatne mogą okazać się akcesoria do sauny suchej, które pozwolą nam na bezpieczne i komfortowe jej użytkowanie.

Czapka na głowę

Być może dość abstrakcyjnie brzmi zakładanie czapki w tak gorącym miejscu jak sauna, ale w wielu przypadkach może się to okazać bardzo pomocne. Nagrzewanie włosów suchym powietrzem w saunie może powodować, że staną się one bardziej łamliwe, szorstkie i będą miały obniżoną wytrzymałość mechaniczną. Nakrycie głowy może zredukować ten negatywny efekt wystawienia naszych włosów na gorące powietrze.

Sterownik do saun

Wybierając akcesoria do sauny suchej warto rozważyć zakup odpowiedniego sterownika do sauny, który zadba o nasze bezpieczeństwo podczas użytkowania. Sterowniki do sauny podają podstawowe parametry takiej jak: aktualna temperatura, wilgotność czy czas pracy pieca. Ponadto część tego typu urządzeń może być wykorzystywana do sterowania wentylacją lub światłem. Dodatkową opcją może być możliwość ustawienia automatycznego wietrzenia po zakończonej sesji. Oczywiście dobór sterownika powinien być uzależniony od naszych osobistych preferencji i potrzeb.

Aromaty zapachowe

Przebywanie w pomieszczeniu, w którym unosi się delikatny zapach cytrusów lub dzikiej wiśni, działa na naszą estetykę zapachową i ułatwia odprężenie. Stosowanie aromatów do saun jest powszechną praktyką i tylko od naszego gustu zależy jaki zapach będzie towarzyszył naszej relaksującej sesji.

Szlafroki i ręczniki

To podstawowe akcesoria do sauny suchej. Aby zapewnić sobie uczucie komfortu oraz higieny, powinniśmy posiadać ręczniki w dużych rozmiarach, takie dzięki którym po użyciu i rozłożeniu na ławce, nasze ciało nie będzie miało bezpośredniego kontaktu z deskami. Szlafroki natomiast to przydatne tekstylia zwłaszcza w publicznych saunach.

Wiadra i chochle do sauny

Aby utrzymać odpowiednia wilgotność w saunie, konieczne jest polewanie wodą rozgrzanych kamieni co jakiś czas. W tym celu musimy być zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt jakim jest chochla i wiaderko. Oprócz funkcji utrzymywania wilgotności, wiaderko i chochelka odgrywają także rolę designerską w naszej saunie, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrze prezentujące się drewniane przedmioty tego typu.

Podsumowanie

Akcesoria do sauny suchej mogą ułatwić nam jej obsługę lub polepszyć komfort naszych sesji. Ponadto przy wyborze tego typu elementów, warto zwracać uwagę na to by pasowały wizualnie do naszej sauny, która może być wizytówką naszego domu.