Type to search

Dzień Dziecka z kulturą

Podziel się

Spotkajmy się w muzeum!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci i dorosłych! Na uczestniczki i uczestników będą czekać specjalnie przygotowane zestawy zadań-zagadek. Dzięki nim najmłodsi poznają okolice Muzeum nad Wisłą i sztukę na wystawie. „Będziemy malować i rysować, rozmawiać o tym, po co nam podróże i oczywiście dużo się uśmiechać.” – informują organizatorzy wydarzenia. Dzień dziecka w Muzeum nad Wisłą odbędzie się 1 czerwca od godz. 15:00 do 17:00.

Natomiast Muzeum POLIN tegoroczny Dzień Dziecka organizuje pod hasłem „Tyle opowieści w głowie się pomieści”. Ten szczególny dzień, zawsze pełen zagadek, gier i zabaw, dzień muzeum POLIN  obchodzi zarówno online w domach, jak i offline w przestrzeni miejskiej Muranowa. Zachęcamy do wysłuchania specjalnego koncertu.

Z kolei Państwowe Muzeum Etnograficzne zaprasza na debatę pt. “Od waty cukrowej do smartfona. Co cieszy dzieci”. Będzie to okazja do rozmowy na temat oczekiwań prezentowych najmłodszych i tego, jak je zaspokoić. Czy pomoże w tym zabawka, która już od kilku tygodni pojawia się w telewizyjnych reklamach? A może lepszym pomysłem będzie wyście do zoo, na lody lub mała rodzinna wycieczka?

A może teatr?

W sobotę, w amfiteatrze wolskiego centrum kultury w parku Sowińskiego sztukę „Ach, jak cudowna jest Panama” wystawi Teatr Guliwer. Spektakl na podstawie książki autorstwa Janoscha, którego główni bohaterowie – Miś i Tygrysek, wyruszają w podróż w poszukiwaniu nowego domu. Zainspirowani napisem „Panama” ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę po szczęście. Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie? Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony dla widzów od 3 roku życia.

Również 5 czerwca zapraszamy na Dzień Dziecka w Parku Kultury w Powsinie. O godzinie 11:00 w małym amfiteatrze na placu gier wystąpi Teatr Tak ze spektaklem pt. “Przygody Łatka Wąchatka” Dzieci poznają różowego pudelka i jego przyjaciół, którzy zmagają się z różnymi problemami. Po spektaklu  o godzinie 13:00 zapraszamy do “grzybka szachowego” na rodzinny turniej szachowy. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami będą mogły zagrać w turnieju szachowym. Za pierwsze trzy miejsca przewidziane są nagrody. Życzymy udanej zabawy.

Filmowy Dzień Dziecka

Trwa festiwal filmowy dla młodych widzów Kino w Trampkach, prezentujący filmy pełnometrażowe z całego świata! Filmy oglądamy na stronie www.kinowtrampkach.pl oraz w warszawskiej Kinotece.

Bogaty repertuar kina dziecięcego znajdziesz na Nowe Horyzonty Kino Dzieci oraz na portalu VOD mojeekino.pl.

Dzień Dziecka blisko domu

Także dzielnicowe centra i ośrodki kultury przygotowały specjalną ofertę
z okazji Dnia Dziecka. Wybierz z poniższej listy najbliższy Tobie dom kultury i sprawdź, co się wydarzy w Twojej okolicy!

Bemowskie Centrum Kultury:
https://bemowskie.pl/wydarzenie/przygody-pedrka-wyrzutka/

Białołęcki Ośrodek Kultury:
https://bok.waw.pl/wydarzenia/odlotowy-dzien-dziecka/

Służewski Dom Kultury:
https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/rodzaj-wydarzenia/inne/dzien-dziecka-w-sdk

Dom Kultury Kadr:
https://www.dkkadr.waw.pl/kolorowy-dzien-dziecka-w-kadrze/

Dom Kultury Rembertów:  
https://www.dkrembertow.waw.pl/index.php/2-art/725-program-wydarzen-maj-2021

Dom Kultury Wygoda:
https://dkwygoda.waw.pl/event/warsztaty-scrapbookingu-z-okazji-dnia-matki-i-dnia-dziecka-on-line/

Dom Kultury Świt:
https://dkswit.com.pl/dzien-dziecka-ze-switem-30-maja-2021/

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów: https://dokursynow.pl/wydarzenia/bajka-improwizowana/ https://www.facebook.com/events/869982953731125  

Ośrodek Kultury Wesoła:
https://domkulturywesola.net/wydarzenie/kino-pogodna-dzieci-pettson-i-findus-maly-klopot-wielka-przyjazn/

Dom Kultury Włochy: https://www.dkwlochy.pl/kalendarz/szczegolywydarzenia/1416/-/dzieciecy-weekend-z-domem-kultury-wlochy

Wolskie Centrum Kultury:
https://wck-wola.pl/repertuar/dzien-dziecka-w-wolskim-centrum-kultury/  

Zachęcamy również do odwiedzenia strony stołecznych bibliotek publicznych http://www.bibliotekiwarszawy.pl, gdzie również znajdują się informacje o wydarzeniach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka.