Type to search

Na badania na Młociny – szybko, dyskretnie, bezpłatnie

Podziel się

Na badania na Młociny – szybko, dyskretnie, bezpłatnie

Na badania na Młociny – szybko, dyskretnie, bezpłatnie

Kiedy ostatnio robili Państwo EKG, mierzyli ciśnienie krwi i kontrolowali wagę? Jeśli nie pamiętacie albo ten czas można liczyć w latach, zapraszamy do Punktu Obsługi Pasażerów na Młocinach. Ustawiliśmy tam kiosk telemedyczny, w którym można wykonać podstawowe badania.

W Punkcie Obsługi Pasażerów na terenie węzła komunikacyjnego Młociny dostępny jest kiosk telemedyczny, czyli niewielkie pomieszczenie, w którym zainstalowano urządzenia niezbędne do przeprowadzenia podstawowych badań. W kiosku można zbadać: stan układu krążenia (tętno, saturacja krwi, częstotliwość oddychania), ciśnienie krwi i temperaturę oraz przeprowadzić analizę składu ciała (wskaźniki BMI i WHR, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowe tempo metabolizmu, zapotrzebowanie energetyczne).

Wystarczy wejść do pomieszczenia, wygodnie usiąść, wybrać rodzaj badania  i wykonywać  polecenia pojawiające na ekranie. „Badanie” trwa kilka minut. Wyniki można odczytać na ekranie bezpośrednio po badaniu lub wybrać opcję wysyłki na adres e-mailowy.

Dane osób, które zdecydują się na badanie pozostają pod ścisłą ochroną, a dostęp do nich mają tylko badające się osoby.

Zapraszamy do POP-u Młociny. Znajduje się on na terenie węzła komunikacyjnego, w holu dworca autobusowego. Punkt czynny jest sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20, a w soboty od 9.30 do 16.30. Kiosk będzie dostępny do 31 grudnia 2019 roku.

Choroby cywilizacyjne, takie jak choroby układu krążenia, oddechowego czy otyłość często są przyczyną przedwczesnej śmierci. Na wzrost zachorowań ma wpływ m.in. palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej, nadużywanie alkoholu, nieodpowiednio zbilansowana dieta oraz zanieczyszczenie powietrza.

Zgodnie z wynikami badań Światowej Organizacji Zdrowia, opublikowanymi w „The World Health Report”, badania profilaktyczne pozwalają w 70 proc. uchronić nas przed chorobami cywilizacyjnymi. Ich wczesne wykrycie znacznie zmniejsza ryzyko śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 3 października 2019r.
ostatnia aktualizacja 3 października 2019r.