Type to search

Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018

Podziel się

Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018

Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018

W drugi weekend lipca, po raz czwarty, wystartuje festiwal Otwarta Ząbkowska. Autobusy pojadą objazdami.

Festiwal Otwarta Ząbkowska jest organizowany od 2015 r. w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w weekendy: 7-8 lipca, 21-22 lipca, 4-5 sierpnia oraz od 24 sierpnia do 2 września. W tym czasie ulica Ząbkowska stanie się sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych.

W tym roku ulica Ząbkowska, na odcinku od ul. Targowej do Brzeskiej, będzie wyłączona z tranzytowego ruchu samochodów przez całe wakacje. Zmiany związane z festiwalem zastaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, 29 na 30 czerwca. Fragment ulicy z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stanie się deptakiem. Ponownie samochody wrócą tu na początku września.

Zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących ul. Ząbkowską. Linia 138 do ul. Targowej dojedzie ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku ronda S. Starzyńskiego, pl. Hallera i Dworca Centralnego – pojadą ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę – będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską. Dodatkowo na jezdni w kierunku Targowej, na odcinku od Dworca Wschodniego, zostanie wytyczony buspas. Na czas trwania festiwalu zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Markowska 02, zastąpi go tymczasowy przystanek Markowska 52 zlokalizowany przy ul. Ząbkowskiej ok. 50 m za skrzyżowaniem z ul. Markowską.

Zobacz schemat

opublikowano 26 czerwca 2018r.