Type to search

Konsultacje zielonych ulic

Podziel się

Zieleń wzdłuż ul. Grochowskiej, Grójeckiej, Dąbrowskiego, Grenadierów i Wąwozowej zyska nowe oblicze. Trwają konsultacje społeczne na temat zagospodarowania przestrzeni oraz dodatkowej roślinności. Uwagi i propozycje warszawiacy mogą przekazać do poniedziałku, 25 listopada.

Więcej drzew i krzewów, ławek i koszy, miejsc do spotkań? Warszawianki i warszawiacy zgłaszają swoje pomysły na nową zieleń przy głównych ulicach Ochoty, Mokotowa, Pragi-Południe i Ursynowa. Na spotkaniach i za pośrednictwem ankiety internetowej przekazują funkcjonalne rozwiązania, które mogą pojawić się w ich okolicy.

Dodatkowa roślinność to krok w stronę czystszego powietrza, niższej temperatury w sąsiedztwie oraz ochrony przed nielegalnym parkowaniem. Program „Zielone Ulice” zmienia wygląd głównych ulic Warszawy.

Terminy najbliższych spotkań:

 • o zielonej ul. Grójeckiej (z wyłączeniem pl. Narutowicza),
  wtorek, 12 listopada, godz. 17.30-20.00, Urząd Dzielnicy Ochota, sala konferencyjna nr 210 (I piętro), ul. Grójecka 17A,
  czwartek, 14 listopada, godz. 17.30-20.00, Szkoła Podstawowa nr 152, stołówka, ul. Powstańców Wielkopolskich 4,
 • o zielonej ul. Dąbrowskiego (od al. Niepodległości do ul. Puławskiej),
  poniedziałek, 18 listopada, godz. 17.30-20.00, Dom Kultury Centrum Łowicka, sala widowiskowa nr 8, ul. Łowicka 21,
 • o zielonej ul. Grenadierów,
  wtorek, 19 listopada, godz. 17.30-20.00, XLVII Liceum Ogólnokształcące, sala 142, ul. Międzyborska 64/70,
 • o zielonej ul. Wąwozowej,
  poniedziałek, 25 listopada, godz. 17.30-20.00, Szkoła Podstawowa nr 16, stołówka, ul. Wilczy Dół 4.

Do poniedziałku, 25 listopada przyjmowane będą zgłoszenia za pośrednictwem formularza online, dostępnego tutaj.

Po pierwszym etapie konsultacji projektanci i projektantki wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. Na początku 2020 r. propozycję oceni komitet sterujący projektem. Po naniesieniu poprawek będzie otwarty drugi etap konsultacji – zaprezentowanie mieszkańcom koncepcji, zebranie ostatecznych uwagi i sugestii. Plan zagospodarowania ulic i raport z konsultacji będzie dostępny w ostatnim kwartale 2020 r. Szczegóły dostępne są na stronie konsultacje.um.warszawa.pl.